Wpis z mikrobloga

Apel do wyjezdzajacych/wylatujacych np. za granice: bierzcie ze soba zawsze jakas extra gotowke, ktora bedziecie trzymac w innym miejscu niz portfel. To samo tyczy sie kart debetowych/kredytowych - wyobrazcie sobie, ze jakis bankomat Wam wciagnie jedyna posiadana i co wtedy? Taka wlasnie historie mialem wczoraj (tl;dr na koncu).

Stoje autobusem na przystanku na lotnisku Schonefeld w Berlinie i standardowo zbieram pasazerow do Szczecina. Podchodzi dziewczyna z lekko napuchnietymi od placzu oczami i pyta, o ktorej odjazd. Informuje, ze o 21.15, ona odchodzi. Mysle sobie: standard, facet ja rzucil czy inne cos i wraca do PL. No ale mylilem sie. Wraca po ok. 20 minutach i pyta sie czy moze zaplacic za bilet przelewem przez Internet, bo tylko to ma teraz ze soba. Z dalszej czesci dyskusji wyszlo, ze bankomat wciagnal jej karte bankomatowa a nie ma innych pieniedzy, innej karty i jedyne jak moze wrocic do Warszawy to PolskimBusem odjezdzajacym o 6 rano, a musi byc wczesniej bo praca itd. A przez Szczecin niby szybciej bedzie bo potem kupi bilet PKP przez komorke etc. Zaczela dzwonic do kolegi, probowac kupic w mojej firmie bilet przez neta (ale nie da sie tak w ostatniej chwili chyba;/) i widze, jak stoi z boku i placze do tego telefonu. I tak sobie mowie: tyle fajnych #coolstory o pomocy na stronie ze smiesznymi obrazkami wypok.pl, ze w ludzi jednak mozna wierzyc to palnalem: "Pozycze Pani na ten bilet, prosze wsiadac". Wypisalem bilet, na odwrocie napisalem jej dane kontaktowe, zeby juz w PL sie skontaktowala i przelala hajsy (duzo nie duzo - 79zl to spory kawalek mojej dniowki). Jak myslicie - zrobilem dobry uczynek i hajsy wroca czy dalem sie wydymac na miekkie serce? :P

tl;dr


#truestory #coolstory #kierowcaautobusu #podroze
  • 31
@Krol_Jan_Kowalski: Nie bede linczowal raczej, bardziej costam napisze ;) Nie chodzi tu o pieniadze, jak jej pomagalem to wiedzialem, ze szanse sa marne. Kiedys kierowcy jednemu gosc zostawil paszport w zamian za wylozenie pieniedzy na bilet i nigdy po niego nie wrocil pozniej ( ͡° ʖ̯ ͡°) (paszport zostal w biurze firmy ofc. zeby koles mogl latwiej go odebrac)