Wpis z mikrobloga

No niestety mircy, ale ogłaszam, że era darmowych kont/kart bankowych dobiega końca.
Te banki, które jeszcze oferują darmowe konta, to tylko po to żeby pozyskać nowych klientów. Za rok/dwa, wprowadzą opłaty tak jak wszystkie inne, więc nie łudźcie się.

  • 11
@budyn: Za rok/dwa będą inne banki, które będą chciały pozyskać nowych klientów, taką mam nadzieję. Jedynie będą płacić, bo nie będzie im się chciało raz na rok/dwa zmieniać konta, inni będą zmieniać, bo są mega oszczędni, a ja pewnie będę zmieniał dla zasady.
@budyn: śmieszni są ludzie, którzy chcą by banki za umożliwianie korzystania z trzymania pieniędzy na ich kontach, robienia przelewów, płacenia kartą w sklepach - czyli po prostu ułatwienia życia codziennego jeżeli chodzi o finanse - robiły to za darmo i nie pobierały nawet symbolicznej opłaty.

A dla osób z jakimiś śmiesznymi powodami typu ,,trzymałem kasę w t-mobile na czarną godzinę albo ogólnie by nie kusiła a mam jakieś inne główne konto"
@JURCZ91: oczywiście, że są wykorzystywane ale myślenie w sposobie ,,bank dzięki mojej kasie coś zarabia to niech mi daje za darmo" w momencie kiedy bank cały czas jest odpowiedzialny za tę kasę + obsługa klienta + wszystkie usługi z zarządzaniem finansami, płatnościami jest nie do końca normalne.

Pomijając fakt, że T-mobile dawało jeszcze takie dodatki jak choćby przelewy natychmiastowe, z którymi był problem w innych bankach.

Przy czym dla banku zarabiającego
@budyn: Konto wyższej jakości w Aliorze z gwarancją darmowosci na 5 lat przy wpływie 2500/mc.
Z pozostałymi masz racje, każdy wymaga juz określonego obrotu.
@Vojak: Klient mający konto to klient którego łatwiej namówić na inne produkty, dlatego powinno być darmowe.
BTW Widziales jakie zyski mają polskie banki? BZWBK miał miliard zysku w KWARTAŁ, a każdy bank ma kilkuset milionowy zysk netto.