Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przeżyłem mały szok. Okazało się że mam lewe oko dominujące mimo iż jestem praworęczny. Wcześniej cały czas celowałem prawym okiem. Parę razy próbowałem strzelać celując obuocznie i za nic mi nie wychodziło, cel co chwilę mi znikał, wszystko się rozjeżdżało. Dzisiaj podstawiłem pistolet pod lewe oko no i sama wygoda w celowaniu jest o wiele lepsza. Dodatkowo skupienie mi się znacznie poprawiło bo tak to zawsze siałem po całej tarczy, a teraz wygląda to już znacznie lepiej (25m, jedna ręka). Ciekawe tylko jak będzie mi szło z karabinem z lewej ręki..

Liczby z ostatnich dwóch tygodni.
95190 - 50 -50 - 40 - 40 - 30 = 94980
#stotysiecypestek #bron #strzelnica #strzelectwo
zimbo666 - Dzisiaj przeżyłem mały szok. Okazało się że mam lewe oko dominujące mimo i...

źródło: comment_2Q2eAJClDqKXrD2RCdTfM9YtRgm0oB2p.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@zimbo666: Ja jestem praworęczny a od zawsze strzelam z lewego oka. Na początku przygody ze strzelaniem powinno się zrobić test które oko jest dominujące.A do lewostronności można się przyzwyczaić:).
  • Odpowiedz
@Gladius71: Dlatego dobrze że w sumie odkryłem to dosyć wcześnie bo na strzelnicy byłem chyba z 8-9 razy w życiu. Z kbksu wystrzeliłem dopiero jakieś 40 naboi więc może nie będzie wielkiego problemu z przestawieniem się na lewą stronę.
  • Odpowiedz
  • 1
@singollo: Wydaje mi się ze nie mam jakiejś większej wady ani w jednym ani w drugim oku, nigdy nie miałem okularów wiec trudno mi to określić. Na pewno jednak u mnie lewe oko jest dominujące.
  • Odpowiedz
@zimbo666: ja mam na odwrót - jestem leworęczny, a dominujące mam prawe oko.
Będziesz musiał strzelać z długiej broni lewą ręką, jest to pewne utrudnienie, ale można sobie z tym poradzić.
Coraz więcej broni jest dwuręczna (manipulatory po obu stronach), Stag Arms robi "leworęczne" AR-15, np.

https://www.stagarms.com/model-3tl-m/
  • Odpowiedz
@ppqa: Tylko pewnie dostępność na polskim rynku jest znacznie ograniczona, a i cena pewnie trochę większa. Na razie jednak temat jakichkolwiek ewentualnych zakupów to dosyć odległa kwestia dla mnie. Najpierw wypadałoby się nauczyć strzelać :P
  • Odpowiedz