Wpis z mikrobloga

#motog
Mirki, czy też macie tak, że podczas rozmowy mikrofon się wyłącza, gdy akurat rozmówca nic nie mówi? Słychać to na przykład kiedy w tle leci muzyka. Kiedy ktoś coś mówi, to słychać wszystko, a jak przestaje to jest głucha cisza. Takie cisze występują nawet między wyrazami!! Strasznie mnie to wkurza i nie wiem czy to problem tylko mojego egzemplarza, czy to norma?
Posiadam Moto 2nd gen z lolipopem (choć miał być KitKat, ale @X-KOM mnie oszukał i dał Lolipopa, a że nie miałam czasu na zwroty, to tak już zostało ;))
  • 6
@pikapika: jak rozmawiałem z niektórymi callcenter tudzież innymi instytucjami, gdzie rozmowy są rejestrowane, mają opcję "mute" w słuchawce itd., to tak miałem, ale to było rozwiązanie po strony rozmówcy, a nie wina #motog. Przy rozmowie z normalnymi numerami nic takiego się nie dzieje ;)
@pulse: tylko, że kiedy ta osoba coś mówi, to ja słyszę tło- np muzykę. Dopiero jak się nie odzywa, to nie słyszę kompletnie nic. Tak, jakby wyłączał się jej mikrofon całkowicie. Albo mi głosnik...
@pikapika: wlasnie tak mi sie kojarzy, ze gdzies kiedys widzialem w dokumentascji g722, ze taki jest efekt tego kodeka, ze jak nic sie nie mowi to wyciszy wszystko. ale glowy nie dam. najprosciej to chyba sprawdzic wylaczajac 3g/lte i sprobowac zadzwonic na 2g. nie powinno sie zestawic hd voice i wtedy bedzie mozna stwierdzic czy to jest wina hd voice czy czegos innego.