Wpis z mikrobloga

Planuje od poczatku lipca podróż autostopem po #balkany konkretnie #slowenia #chorwacja #serbia #bosniaihercegowina #czarnogora #macedonia #albania #liberland i ew jak starczy sił to #rumunia i #bulgaria

Obecnie wczuwam się w klimat i historie. Filmu Kusturicy obadane, poczytałem trochę o historii bałkan i Jugosławii, ale szukam więcej. Polecicie mirki wszelkie filmy, książki, dokumenty, artykuły o bałkanach?

A może ktoś poleci jakieś magiczne miejsca które powinienem odwiedzić? Zależy mi i na miastach i na naturze, ale przede wszystkim chyba na ludziach. Wszelkie sugestie i rady mile widziane.

Wołam też #autostop i #podroze
  • 23
@CarlGustavJung:
2 lata temu w 2 tygodnie przemierzyłem bałkany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Polska>Słowacja>Węgry>Rumunia>Bułgaria>Grecja>Macedonia>Serbia>Węgry>Słowacja>Polska)

Podróż pociągiem, pieszo, stopem, autokarem, promem i taxi. Spanie na dziko w namiocie.
Kupiliśmy bilet "Balkan Flexi Pass" za ok 100Euro pozwala jeździć pociągami przez tydzień z tego co pamiętam. Wpisuje się tylko datę i trasę którą jedziesz a konduktor stawia autograf.
Cebuladeal jest taki że często się nie podpisywali więc jeżeli się
@CarlGustavJung: Samotny pies najwyżej poszczeka. Natknęliśmy się w grecji na psy pasterskie i cholera było groźnie jak wyczujesz że się ciebie nie boją i zaczynają flankować to lepiej się wycofać POWOLI! i ewentualnie machać jakimś drągiem rzucać kamieniami. W sforze psów jest jeden alfa trzeba go obserwować bo to on będzie najostrzejszy. Gdybyśmy się nie wycofali to by nas zagryzły, alfa był potężnym psem.
Podobną przygodę miałem na Sycylii w nocy
@CarlGustavJung: Od siebie dodam, że przy chwili czasu można zahaczyć o miejscowość Kupari koło Dubrownika. Jest tam opuszczony kompleks hoteli z czasów Jugosławii, ale to bardziej jako fajna ciekawostka niż "punkt obowiązkowy wycieczki". Poniżej przykładowe zdjęcie stamtąd. Obok tego też jest dość tanie pole namiotowe (z tego co pamiętam wychodziło ok. 10 zł za noc).
Pobierz tajner - @CarlGustavJung: Od siebie dodam, że przy chwili czasu można zahaczyć o miej...
źródło: comment_yNWkZAuPrg7GbakspOvJF7EVscZqc4eq.jpg