Wpis z mikrobloga

@kontrowersje: Dla zainteresowanych to chyba ta sama co moja. Cena zacna, wersja jubileuszowa (chyba tak się nazywała), brak regulacji środków (na - płynność kostki i wybaczanie błędów, na + nie rozpada się jak źle przekręcicie). Świetna dla początkujących, a i ja jak trafię w empiku w takiej cenie to kupię drugą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zdjęcie to ten sam model lekko rozkompletowany i po oporowym katowaniu (to
xDrope - @kontrowersje: Dla zainteresowanych to chyba ta sama co moja. Cena zacna, we...

źródło: comment_1iyhLUN38RMshprN8qivkKZJ3Y53NNAM.jpg

Pobierz
@Zwlaszcza: xD nie. Uno do ścinania zakrętów masz wersje węgierską z regulowanymi środkami, dos obie chodzą płynnie, tres prez regulowane środki do ścinania zakętów łatwo się rozpada przy złym przyłożeniu siły (a kupię tą aurorę, bo może ona przy ścinaniu zakrętów nie rozpadnie się przy błędzie). Polecam też W5 jakiś silikonowy psikacz - dodatkowo poprawia poślizg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xDrope: Ale teoretycznie i tak się na dłuższy czas nie opłaca, porównaj sobie Aurore z Rubiksem, dodatkowo kupujesz kostkę od firmy która blokuje handel kostkami innych firm.
@babisuk: nienawidziciele będą nienawidzić. Ja po porównaniach mechanizmów wolę nieregulowaną, ale tak jak pisałem liczę, że aurora łączy zalety i nie ma wad jak inne. Inaczej będzie tylko kostką w niższej cenie.

@morsisko: nie obchodzi mnie to. Obchodzi mnie cena, trwałość i wygoda. Dlatego kupię jedną do testów.
@xDrope:

Uno do ścinania zakrętów masz wersje węgierską z regulowanymi środkami, dos obie chodzą płynnie, tres prez regulowane środki do ścinania zarkętów łatwo się rozpada przy złym przyłożeniu siły


to nieprawda, to czy w środku masz śruby czy nity nie jest głównym (ani nawet szczególnie ważnym) czynnikiem, który wpływa na to jak kostka "chodzi", rozchodzi się przecież o jej budowę, RS i RC (czyli kości na licencji Rubika) nie zmieniały istotnie
@antros: promowałem to jako dobry wybór, a nie best sprzęt ever. Jako speedcuber powinieneś nie raz rozwalić kostkę robiąc za duże ścięcie. Sam system śrub do mnie nie przemówił bo się luzowały i był z tym problem. Nitówki są pozbawione tego. O dodatkowe bonusy jak inne zmiany budowy zapytałem i nikt mi nie odpisał rzeczowo. Napisałem, że sprawdzę osobiście, ale nigdy nie zgodzę się, że używana kostka rubiksa chodzi ciężko. No
@morsisko: trochę czasu temu bodajże ósemkę biały plastik(nie kojarzę firmy), ale ma to średnie przełożenie. Z resztą wtedy dochodzi czas używania i inne pierdoły, więc ciężko byłoby mi porównywać kostki z którymi nie spędziłem kilku-kilkunastu godzin od nowości. Kupię i zdam relację ;>
@xDrope:

Jako speedcuber powinieneś nie raz rozwalić kostkę robiąc za duże ścięcie. Sam system śrub do mnie nie przemówił bo się luzowały i był z tym problem. Nitówki są pozbawione tego.


gdy zaczynałem przygodę ze speedcubingiem tj. 2007/2008 faktycznie był taki wybór, że albo miałeś rubiksa, który nie POPuje (czyli elementy nie wyskakują) albo miałeś sprowadzoną z wielkim trudem kość np. typ C, która chodziła płynniej, ale POPowała od 2010 (pierwsze
antros - @xDrope:
 Jako speedcuber powinieneś nie raz rozwalić kostkę robiąc za duże ...

źródło: comment_q0FKYiExo2KOYokTdr3x2OOYyOZ8ANCj.jpg

Pobierz
@morsisko: zobaczymy :)
@antros: mój sprzęt jest z 2008-2010 ;;. Odezwę się co warto wyłapać, a co do POPowania to takie wypadki w metrze, autobusach i tramwajach odcisnęły na mnie piętno ;;