Wpis z mikrobloga

@kranu: Ale co da tunel jak chłodzenie nie jest boxowe? Zresztą się nie zmieści :)
@Ozor: Jak tam, dużo kurzu Ci zbiera?
@kiler129: Ostatecznie i tak chyba tylko będzie ten dolny, bo górny po prostu nie wejdzie.
@wycz: Cooler silentiumpc fortis 1225 :) Cały kompa sielentium prawie :P

A więc jak?
@ElCidX: a jak wypada wentylator boczny? za coolerem czy przed? fortis ma szczeline pomiedzy radiatorem a wentem i went drugi z boku moze zaklocac przeplyw powietrza jesli bedzie zaciagal powietrze z zewnatrz. jak by wypadal za radiatorem to nie oplaca sie go montowac bo lepiej by dzialal w linii z coolerem cpu
Co do wentylatorów to jest taka zasada że zawsze jeden więcej #!$%@?ący niż wyciągających. Wtedy w obudowie jest większe ciśnienie powietrza i nie wciąga kurzu zakamarkami. Co do samej obudowy to zrobiłem trochę inaczej.
Jako że przez płytę główną mogę sterować prędkością każdego wiatraka oddzielnie to zrobiłem tak:
Od frontu na dole #!$%@?ący z oryginalnym filtrem, jakieś 600rpm.
Od frontu za zatokami 5.25 cala #!$%@?ący, gąbeczki na zaślepkach zatok służą jako filtry,
Było pytanie o kurz. Jako że wszystkie niepotrzebne dziury zaklejone, a na każdym wlotowym jest filtr to kurzu praktycznie nie ma. Sam się zdziwiłem bo myślałem że po pół roku będzie co sprzątać, a tu niespodzianka, nawet pyłu nie było.
Te oryginalne filtry są materiałowe i co jakiś czas muszę je umyć pod wodą z mydłem.
Palę fajki przy kompie i strasznie się po czasie lepią te filtry.
@ElCidX: Jak by cię interesowało takie ustawienie jak u mnie to mogę ci podesłać "adapter" do zamontowania wentyla w zatokach. Nie jest to jakieś specjalne, tylko jakaś szyna od czegoś, zamontowałem na jednej, jedna została, mogę zrobić foto jak zamontowałem i ci przesłać razem z szyną.
@wycz: Na wysokości cpu nie wsadzę bo nie ma miejsca, boczny pójdzie tylko na wysokości karty graficznej.
@kurvvawszystkozajete: Po coś te miejsca są :P
@Ozor: Chciał bym zobaczyć fotki jak to masz zrobione.

Ja planuję dwa górne wyciągające, przód 140 standardowy #!$%@?, tył wyciąga, i nie wiem co z tym bocznym zrobić.
Wymieniałeś przedni/tylni wentyl na coś innego?
Skąd wziąłeś te filtry, ja nie miałem żadnych które mógł bym
@ElCidX: czyli open air albo inaczej internal exhaust. wentylator powinien wyciagac powietrze od takiej karty bo inaczej sie gotuje we wlasnym sosie
@ElCidX: Bok na górze to nawet filtr na zewnątrz musiałem dać bo mi został milimetr miejsca między radiatorem a boczną ścianką :D

Wszystkie wentyle zmieniłem na jakieś lepsze od Akasa.
Co do filtrów to dostałem dwa luzem do obudowy i jeden wsadzony w ten koszyk co jest na froncie na dole.
Kupiłem też dodatkowe filtry, metalowa bardzo drobna siatka. Na razie leżą bo wydaje mi się że materiałowe lepiej filtrują. Przez