Wpis z mikrobloga

w wakacje mam do przejechania autem PL-DE 1000 km 99% autostradami swoim autem (seat leon), według mapy google zajmie mi to 10 godzin. Prostym rachunkiem 1000km/10h = 100km/h średnio.
Jako że pojadę całość tylko autostradami moja prędkość będzie na większości trasy 140 km/h albo trochę więcej, więc skąd taka różnica, biorąc pod uwagę przerwy i korki to na pewno takiej różnicy nie będzie.
Myślicie że w 8h + postoje+ewentualne utrudnienia/korki powinienem się zmieścić ??
#motoryzacja
  • 6
@piogol1769: w PL jadąc zwykłymi drogami takim dosyć szybkim tempem (gdzie się da to 120-130) średnia prędkość wychodzi poniżej 80km/h.

100km/h to bardzo dobra średnia. Ja bym liczył na tę podróż ze 12godzn lekko. No chyba, że jechać bez odpoczynku i na łeb na szyję.
@hpiotrekh: @piogol1769: z tą średnią to rzeczywiście jest tak, że każdy postój (nawet krótki) bardzo zaniża średnią.
2 miesiące temu zrobiłem trasę Kraków-Międzyzdroje-Kraków (ok. 730 km w jedną stronę). W jedną stronę miałem 4 krótkie przerwy: na siku, jeden telefon (taki 2 minutowy), tankowanie i wypadek (straciłem ok 10 minut) - średnia 90 km/h.
Z powrotem miałem tylko przerwę na tankowanie - średnia 115 km/h.
Jechałem zgodnie z przepisami, nawet
@piogol1769: PL-DE 776km dokladnie malym seatem, prędkości 160km/h plus. 7 godzin 10minut rekord. To nie jest tak jak sobie wyobrazamy, bo niemiecka autostrada. Tam tez są korki przy większych węzłach, są również remonty, tunele i sporo ograniczeń z tego tytułu.
o jakiej godzinie najlepiej wyjechać? 10h jazdy (na noc nie chcę)
myślałem wstępnie wcześnie rano ok 5, to będzie poniedziałek. Więc na 16 powiniem dojechać, to jeszcze popołudnie by było na odpoczynek