Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #rower #kolarstwo. Myślicie, że jak daję radę przejechać 60 km bez przerwy w tempie 20-25 km/h to dam radę w ciągu dnia zrobić 120 km? Mój trekking z bagażem będzie ważył ok. 20 kg. Planuję zrobić taką małą wycieczkę, a nie jestem pewien czy nie powinienem jeszcze potrenować. Będę robił przerwy, ale nie wiem czy np. godzinka na regenerację sił wystarczy. Chciałbym się wyrobić w 6h, ale jak będzie 8 to też nic się nie stanie.
  • 12
@dran2: Taki jest plan. Ustawiłem tak trasę, że co 20 km mam pociąg w razie czego. Tylko przy końcówce będzie gorzej, ale jak już przejadę te 90km to zesram się, a dojadę :P
@Citroen: ponoć 100 km w dzień to nawet moja babcia zrobi. Ale tak jak napisano wcześniej, najlepiej spróbować sił powoli zwiększając dystanse, lub opracować trasę z możliwością ewakuacji. Nie zapomnij wziąć dużej ilości płynów na drogę, lub upewnić się, że będziesz miał gdzie je kupić. No i jeszcze pogoda - jeśli będzie gorąco to bierz jeszcze więcej picia, może jakieś nakrycie głowy jeśli nie używasz kasku, jakieś ubranie dodatkowe na wypadek
@brachistochrona: Licznika nawet nie mam szczerze mówiąc.
@chemiczny: Kask mam, bez tego nie wyjeżdżam na drogę. Picia wezmę 0,7 l w bidon i 2l na bagażnik. Jak nie starczy to mam zaznaczone spożywczaki i stacje benzynowe przy drodze. Dobrze, że przypomniałeś mi o ubraniu na deszcz. Muszę coś lekkiego ogarnąć, bo kurtka za dużo miejsca zajmuje.
@Citroen: bez przypału dasz radę. ba, nawet i więcej

na swoim przykładzie: parę lat temu jezdzilem jakies wycieczki po ~60 km. potem sobie zrobiłem jedną wycieczkę 100+, a potem może ze 2-3 tygodni przerwy, w ogole nie jezdzilem nic. potem zrobiłem 215 i dojechałem.