Wpis z mikrobloga

tak sobie czytam odnośnie wind w blokach i zaczyna mnie coś strzelać. wiedzieliście że lokatorzy parterów muszą płacić za windę tak samo jak lokatorzy piętra 10?? bo, uwaga, to własność wspólna. winda, która służy do transportu jest nieruchomością! gdzie logika? gdzie rozum i godność człowieka...

jeszcze niech mnie ktoś oświeci. to #logikalewacka czy #logikaprawacka ?


#prawo #prawolokatorskie #rozkminy #boldupy
  • 17
@KubKa: za to mają tańsze mieszkania, więc się w miarę wyrównuje. Skoro ustanawiamy wspólnotę to trzeba się podporządkować. Zaraz by ktoś powiedział że a ja nie chcę płacić za sprzątanie na schodach bo korzystam z windy itd. Poza tym, też mogą korzystać z windy (np. żeby zjechać do garażu). Po trzecie byłoby to nie do sprawdzenia czy ktoś kto faktycznie mieszka na parterze nie korzysta z windy.
@KubKa: Możesz pojechać windą do sąsiada na czwartym więc za nią płać.

Przecież nikt nie będzie liczył czy i ile razy oraz na które piętra jeździłeś. Winda jest do użytku wszystkich i wszyscy ją utrzymują nie ważne czy jedzie sąsiad, Ty, listonosz, czy może ktoś kto wszedł nie do tej klatki co trzeba.
@KubKa: no chociażby z takiego powodu, że jak w bloku jest winda to siłą rzeczy wszyscy w nią wsiadają na parterze. Coś za coś, skoro ktoś zdecydował się kupić mieszkanie na parterze to chyba zgodził się z ryzykiem i niedogodnościami? Albo płacisz więcej i masz wygodniej albo mniej i znosisz uciążliwości. Ja np. mógłbym mieć mieszkanie w moim bloku na parterze, gdybym miał za nie zapłacić 50 tysięcy mniej.
@KubKa: Chyba nie nie przeszło tylko przepadło. Nie wieżę że taki pomysł mógł się zbliżyć choć do poparcia właścicieli połowy nieruchomości (chyba że ten Pan ma blisko połowy) :)