Wpis z mikrobloga

@mortt: no nie wiem czy z sekwoi nawet nasionek uda Ci się wyhodować bonsai. Ale liczę na Ciebie! Dasz radę.
A teraz jeśli znasz odpowiedź na moje pytanie to może mógłbyś jej udzielić? Czyli gdzie kupię nasionka, które są dobrym materiałem na bonsai?
@homo_superior: https://www.google.pl/search?q=bonsai+sekwoja&newwindow=1&client=tablet-android-samsung&espv=1&source=lnms&tbm=isch&sboxchip=Grafika&sa=X&ei=M_-eVeSYKYLj7QadjILICA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=800

wpisz sobie w google sekwoja bonsai i masz nawet tutoriale jak się z nią obchodzić.
Nie ma czegoś takiego jak nasiona bonsai. Jest wyłącznie ciężka praca, przycinanie i ciężka praca. Jest nawet technika pomniejszania liści rośliny.
@mortt: dobra, widzę, że się nie dogadamy. Z tego co wiem w bonsai dobiera się te gatunki, które dają się łatwo formować i takie, których stosunek wielkości liści i kwiatów jest odpowiedni. Więc ponawiam pytanie, którego nie wiedzieć czemu nie chcesz zrozumieć, więc zadam je inaczej. Czy wiesz jakie gatunki drzew są najlepsze na bonsai? A jeśli nie wiesz to proszę nie pisz więcej bo mi zaśmiecasz wątek.
@homo_superior: najprostszy do nauki, mega szybko rosnący typ rośliny, przypominający drzewo, do tego bardzo elastyczny w rozwoju jest ficus beniamina. Natomiast bardzo estetyczne efekty daje dąb, konstrukcje są całkiem spektakularne. Jeśli chodzi o takie pośrednie drzewa czyli w miarę szybkie i elastyczne to będą iglaki. Najlepiej gatunki występujące w Polsce (zakładając, że tutaj będą rosnąć).
@mortt: Ok, dzięki wielkie za tę odpowiedź. Co do dębów z tego co wiem są one właśnie średnio nadające się jako bonsai bo potrafią być zbyt potężne, choć pewnie tutaj umiejętności się liczą.
Iglaki właśnie chciałabym chyba najbardziej zaraz po tych klonowatych. I teraz też w sumie nie wiem czy lepiej nasiona kupować czy pewniejszym będą sadzonki.
@homo_superior: jdak chcesz najszybszy efekt to taka sadzonke prawie 3 razy za duza, obciac i posmarowac lekarstem. Ale to zwykle widac. Z sadzonki zawsze bedzie szybciej niz nasion, plus z sadzonki mozesz wybrac po aktualnym wygladzie.