Wpis z mikrobloga

@Elav: hej, łopatki są z różnych stopów, najbardziej odpowiedzialne są ze stopów niklu (turbina silnika odrzutowego) :] norm raczej nie znajdziesz, szczególnie, że są to monokryształy . Jestem w trakcie przeprowadzki, wiec jak się ogarnę, a bedziesz dalej potrzebował informacji, to postaram się poszukać notatek. W google polecam wpisać jet engine scheme, i dalej brnąć bardziej w język niemiecki :]
@Bjornolf: w wsk pzl rzeszow robia ze stopow aluminium, ale to sa te lopatki przed komora spalania, tam dalej sa z nadstopow. Dzieki wielkie poslalem juz ten projekt, teraz tylko obrona mgr zostala ;)

Ps wsk od srody ma inna nazwe
@Elav: racja, zależy od strefy ^^ miałem przyjemność być jeszcze na tej odlewni. Teraz pewnie Kanadyjczycy ją zamkną

p.s. Powodzenia! Ja będę się bronił pod koniec lipca ʕʔ
@Bjornolf: nie zamkna, bo jest wysoce zautomatyzowana, zmiana nazwy niby celem zwiekszenia rozpowalnaznosci w swiecie. Widze w ogole ze tematy odlewnictwa to zawsze sie odezwiesz ;)

Ja niestety, wrzesien, ale to moja wina, bo musialem sie nauczyc pare rzeczy, a jeszcze plytke pcb projektuje. Ogolnie urzadzenie do pomiaru temperatury na maszynie do odlewania odsrodkowego na bazie arduino. Wiec dla automatyka cqlkiem ciekawie ;)
@Elav: ah, niejasno się wyraziłem :D zamkną się na zwiedzających, bo będą pilnować tajemnic patentowych.

U mnie: zmiana parametrów technologicznych i metalurgicznych w celu usunięcia wady odlewniczej w prototypie obudowy mechanizmu różnicowego ^^