•  
    k.....a

+10

7 093 - 1 = 7 092

Tytuł: Dagome Iudex
    Autor: Zbigniew Nienacki
    Gatunek: fantastyka, historyczna
    ★★★★★★★☆☆☆

Prasłowiańska odpowiedź na "Grę o Tron" i "50 twarzy Greya" - można by powiedzieć, gdyby nie to, że książka została napisana i wydana dużo wcześniej. Niegrzeczna wersja "Starej Baśni". Mamy tutaj magię, politykę, krew i przemoc, seks - dużo seksu. Historia powstania państwa Polan, gdzie fantastyka miesza się z faktami i postaciami historycznymi.

Całkiem przyjemnie się czyta, akcja jest wartka i wciągająca. Miejscami dosyć irytująca, niektóre wywody sprawiają wrażenie satyry na system polityczny bloku wschodniego, a niekiedy autor nie pozostawia czytelnikowi samodzielnych wniosków do wyciągnięcia, tylko podaje mu na łopacie, subtelnie waląc nią w łeb. Mimo wszystko warta przeczytania, zwłaszcza jak ktoś nie ma nic lepszego w zanadrzu.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
    Pobierany jest zawsze ostatni wynik

Gorące dyskusje ostatnie 12h

( ͡° ͜ʖ ͡°)

odpowiedzi (10)

• odpowiedzi (14)

Koleżanka z klasy spikneła mnie ze swoją znajomą żebyśmy razem poszli na studniówkę.

Pisaliśmy ze sobą dosyć długo i chcieliśmy się spotkać w listopadzie, ale zdarzyła się w jej życiu bardzo przykra sprawa osobista i dosłownie w ostatniej chwili powiedziała że nie może i przeprasza.

Od tamtej chwili kontakt był rzadki i strasznie niezręczny
      Ale dalej chciała mi towarzyszyć.

W końcu jednak umówiliśmy się dzisiaj do kawiarni na 18.
      Spodziewałem się że to spotkanie się skończy na ustaleniu detali i wypiciu w niezręcznej ciszy kawy i wyjściu po 30 minutach
      A Siedzieliśmy od 18 do zamknięcia o 22 xD

Japierdole ja nie wiedziałem że ja potrafię z kimś rozmawiać tyle czasu XDD

Przypomniało nam się że mieliśmy rozmawiać o studniówce dopiero przy wychodzeniu
      Więc odprowadziłem ją na przystanek i jeszcze dalej gadaliśmy aż autobus jej przyjechał.

Dawno nie miałem tak przyjemnej i intelektualnie satysfakcjonującej rozmowy,
      Zaczęliśmy od szkoły
      A przeszliśmy przez biologię, religie, politykę, światopogląd, edukację, języki, zainteresowania, historie, podróże, sztukę, gry planszowe i dlaczego humaniści to nie ludzie, a żeby być plastykiem trzeba być w jakiś sposób pierdolnięty
      I pewnie jeszcze miliard innych wątków.
      W ramach jednego długiego dialogu.
      Bez przerw i niezręczności, bez zerkania na telefon

Ja nie wiedziałem że się tak da
      (。◕‿‿◕。)

Jak dla mnie studniówki może już nie być
      Ja jestem zadowolony

#chwalesie #rozowepaski #czujedobrzeczlowiek #gownowpis
      pokaż całość

odpowiedzi (29)