Wpis z mikrobloga

Mireczki z #android #bojowkaandroid oraz #motog. Podczas jazdy autem mam odpalonego Yanosika + nagrywanie. Telefon dość mocno się grzeje nawet w chłodne dni. To wina leciwego już jak na dzisiejsze czasy procesora i mało pamięci ram przez co telefon nie wyrabia? Czy teoretycznie telefon o sporo lepszych parametrach będzie brał to na klatę lżej i mniej się grzał? Nie wyobrażam sobie jazdy w pełnym słońcu przy takim ustawieniu, moja Moto G by chyba wybuchła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@johnq: to raczej wina słabego chłodzenia telefonów (tak to już w nich jest) - ja mam nexusa 5, czyli mocne bydle a i tak się grzeje. Długi czas pracy procesora + słabe chłodzenie = całe urządzenie się nagrzewa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@p4wl: czyli na nic zda się zmiana na coś mocniejszego jak lepszego efektu nie będzie ;) szkoda bo takie ustawienie jest dobre, ale nie wyobrażam sobie kilka godzin jazdy jeśli po 20 minutach telefon już jest gorący.
@gorush: z Yanosikiem podróżować z wyłączonym ekranem to słaba opcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@list86: próbowałem i nic z tego nie wyszło, a w chłodne dni jak dziś jeszcze dobić się klimą w aucie to katorga :) w Chevrolecie mają montować jako opcję specjalne chłodzone miejsce na smartfona, ale już nie zrobimy z niego kamerki samochodowej.
@johnq: Nagrzewanie się to jedno, jednak procesor w telefonie powinien działać przy 70 stopniach
Być może nagrzewa to źle napisana aplikacja, jak masz roota, możesz np. za pomocą performance control ustawić sobie niższe taktowanie procka
@fervi: nie mam roota i nie chcę go robić, nie jestem "pro" userem by w pełni korzystać z takiego dostępu do systemu, a gwarancję tracę. W takim bądź razie wołam @Yanosikpl, może Wy coś powiecie jak macie napisaną tą aplikację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@johnq: Nie mamy możliwości przygotowywać aplikacji na każde urządzenie z osobna. Opcja nagrywania faktycznie obciąża procesor i nic na to nie poradzimy. Polecam Yanosik DVR który został przez nas specjalnie tak dobrany aby pełnić funkcję wideorejestratora. Nie przegrzewał się i miał pojemny dysk. To niewielki wydatek a otrzymuje się dedykowane urządzenie.
Pobierz Yanosikpl - @johnq: Nie mamy możliwości przygotowywać aplikacji na każde urządzenie z...
źródło: comment_IkT9IBVichEqHJDFTzyP4ySyiCPxLsFq.jpg