Wpis z mikrobloga

Jutro mam swoją pierwszą w życiu rozmowę kwalifikacyjną (techniczną, bo HR już przeszedłem) na stanowisko testera automatycznego. Technologie jakie są wymagane: Java, SQL, Selenium, Robotium, WebDrive, SoapUI, TestLink, JIRA, Git

Chciałbym się zapytać, jakich pytań mogę się spodziewać? Najbardziej boję się pytań typu napisz funkcję, która zrobi to i to..

Moglibyście napisać jakie mieliście pytania podczas rozmów technicznych na to stanowisko (teoretyczne i praktyczne)? Jak byście napisali jakie dali wam zadania z Javy do rozwiązania (albo przykładowy test), to bym sobie mógł jeszcze to przećwiczyć :)

#testowanieoprogramowania #qa #selenium #robotium
  • 7
@vTadel: nie wiem ile masz expa, ale generalnie to - page object pattern, wskazywanie elementów, wypytywanie o użyte technologie i dlaczego tak a nie inaczej, napisanie jakiejś sqlki, jakieś typy testów, sprawdzanie asercji/verify, używane toole, czytanie i obsługa kodu..
@xbonio: @test_user: jeśli chodzi o "staż pracy" to będzie to moja pierwsza praca w IT. Jestem na końcówce studiów a szukam pracy jako tester, bo byłem na szkoleniu "metodyki i narzędzia testowania aplikacji". Po nim zacząłem się sam też trochę przygotowywać, aby aplikować na takie stanowisko
@vTadel: zyczę powodzenia i fajnego teamu, bo bez tego to ciężko zaczynać :) jeżeli umiesz w miare programować, to poradzisz sobie z automatami, a jak bedziesz miał smykałkę do tego, to i może będziesz dobrze testował ;P