Wpis z mikrobloga

@lmao: Ty też nie słyszałeś o Fermi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niewygodne fakty trzeba natychmiast odrzucić i uznać za nieprawdziwe. nVidia żre mniej od AMD TYLKO w ostatniej generacji czyli Maxwellach, ale nie przeszkadza to fanbojom przenieść tej cechy natychmiast na całą historię firmy. Tak jak nie przeszkadza im przenieść problemów z driverami AMD sprzed kilku lat na teraźniejszość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Khaine: AMD mi się kojarzy ze smażeniem jajek głównie przez procki. Ogólnie to mam #!$%@? :p sam miałem Radeona w poprzednim kompie, ale kiedy to było... I ogólnie to był bieda zestaw po kosztach. 2x tańszy niż to, co kupiłem ostatnio.
@fervi: Jaki swój produkt niby AMD olało? Mantle będzie teraz na każdym kompie jak wejdzie Win 10... AMD osiągnęło ekstremalny sukces z Mantle tak naprawdę jeśli mowa o popularyzacji (bo z wydajnością to jeszcze trzeba do testów czekać). Przestali wspierać, bo DX 12 to to samo i w dodatku ulepszone.
@Khaine: Myślisz, że Microsoft siadł z palcem w nosie - zrobimy lepsze Mantle - i zrobili?
Po prostu jak zwykle AMD olało swój produkt - tak samo jak wszędzie. Ja straciłem zaufanie do firmy, gdzieś po 2005 roku (może, pewnie wcześniej). Brak sterowników to norma, coś nie działa to norma. Lepiej niech idą w te ARMy, to może tego nie spierdzielą (w co wątpię, bo Nvidia tam jest konkurentem :D)
@fervi:

Myślisz, że Microsoft siadł z palcem w nosie - zrobimy lepsze Mantle - i zrobili?


O czym ty mówisz człowieku? Ficzery DX 12 są żywcem wyjęte z Mantle (i AMD przy tym pomagało) i AMD osobiście prezentowało te ficzery w DX 12. Zakończyli wsparcie, bo Mantle osiągnęło kolejny etap ewolucji i teraz jest po prostu zbędne.
@Khaine: Technologia Mantle jest wszędzie, tylko nie u AMD; OpenGL ma mieć własne "Mantle", OS X ma jeszcze coś. Po prostu AMD cannot into technologie
@fervi: Wszystko to wynika w prostej linii z Mantle i na Mantle jest wzorowane. AMD znowu przetarło szlak i wskazało kierunek. Tym razem Microsoftowi. Tak jak pokazali właściwie każdą kolejną generację GDDR (a teraz HBM), tak jak pokazali Intelowi co to jest 64 bitowy procesor, tak jak pokazali Intelowi co to jest w ogóle wielordzeniowy procesor.
@Khaine: 64 bitowe procki to nie wynalazek AMD, ani wielordzeniowe, ale mając najnowsze technologie AMD zawsze daje dupy? No sorry, może zarząd trzeba kopnąć w dupsko

Ja bym być może chciał jakąś grafikę od AMD - ale kupiłem kompa z grafiką Quadro FX1800 (używka) i mam najnowsze sterowniki od Nvidii (czy raczej dość nowe). Od AMD w analogicznej karcie albo bym "jeszcze" miał, albo już nie miał
@fervi:

64 bitowe procki to nie wynalazek AMD


https://pl.wikipedia.org/wiki/X86-64

opracowane przez AMD rozszerzenie architektury IA-32, którego głównym celem było ułatwienie zarządzania pamięcią operacyjną powyżej 4 GiB poprzez dodanie obsługi 64-bitowych liczb całkowitych do jednostki arytmetyczno-logicznej. Ze względu na zachowanie wysokiej zgodności wstecznej, możliwe jest jednoczesne uruchamianie aplikacji 32- i 64-bitowych. Pierwszymi procesorami implementującymi nową architekturę były zaprezentowane w roku 2003 Opteron i Athlon 64.

ani wielordzeniowe


https://en.wikipedia.org/wiki/Athlon_64_X2

Athlon X2 jest pierwszym
@Khaine: amd64 może tak, ale 64 bitowce procki nawet w PlayStation 2 czy Nintendo 64 były
a wielordzeniowe procki nawet w latach 80 z tego co wiem były

Nie na darmo w tym komiksie jest "No driver" w AMD - często jest dupa z Driverami, bo ich nie ma.
Dodatkowo AMD nie stosuje się w laptopach, gdyż wszyscy oczekują Intela, a tańsze odpowiedniki z AMD się grzeją