Wpis z mikrobloga

Kolega @Khaine zdecydował się zaatakować z partyzanta nikczemną nVidię i rzucił ciekawą tezę, że gdy AMD wypuściło Radeony HD 7xxx to komentujący w serwisach hardwarowych w ramach syndromu sztokholmskiego pluli jadem na AMD i twierdzili, jakoby TDP sie nie liczy i AMD smrut. Niestety, nie udało mi się doprosić linków do konkretnych wypowiedzi (nie liczę tego jednego do lolserwisu nazywanego benczmark, który jest tablicą reklamową komputronika i został zaorany setki razy przez koneserów tematu), dlatego w ramach rozrywki zdecydowałem się sprawdzić jak było naprawdę. Przyjrzyjmy się zatem zaplutej twierdzy moralnych karłów opłacanych zielonymi pieniędzmi Jen-Hsun Huanga, czyli pclab.pl:

Bardzo ciekawy artykuł. Widać, że AMD pracowało mocno nad kolejną generacją i tylko czekać na nowsze sterowniki, które według mnie dodadzą nowej architekturze kolejne kilka procent wydajności.

48 plusów

Wydajność...MATKO BOSKA

Pobór w stresie.....MATKO BOSKA

Cena.....MATKO BOSKA

Rewolucja pełną gębą. Teraz czekać tylko na te 'tańsze' wersje

27 plusów

A gdzie jest test poboru w load? Wg. konkurencji karta pobiera wiecej od 6970. Porazka jak z bulldozerem, znowu mamy wyzszy pobor.

70. Minusów. Hehe.

Tego właśnie się obawiałem. Miłość do AMD odebrała autorowi rozum. Zamiast testu napisał pean na temat nowego Radeona – tak jakby nie czytał wyników pomiarów, które sam zrobił.

Minus 18, kekłem lekko z pclabowej miłości do AMD.

dwa szczegóły:

1.karta nie pobiera 320 wat tylko pobiera to CAŁY ZESTAW - szczegół ale bardzo ważny bo jak widać pod obciążeniem pobiera niewiele więcej od oszczędnego HD6850 - REWELACJA

2.Czemu piszecie że radeony należą do gorących kart skoro z wykresów wynika jasno że najgorętsze są Geforce?

ps.w szoku jestem pod wzgledem OC - naprawde widac spory wzrost wydajności

+11

Jak widać erekcja się udzieliła mocno, malkontenci i trolle sukcesywnie minusowani, jedyne co bolało to cena.
No dobra, to teraz odbijemy piłeczkę i sprawdzimy, jak ludzie byli zaślepieni i omotani przez nVidię przy premierze GTX 480, wypisując brednie, że TDP się nie liczy... zaraz, zaraz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


Czyli powtorka z serii FX5800 grzeje sie to jak glupie, pobiera wiecej niz 5970, glosne i DROGIE. coz testy potwierdzily moją decyzje, biore radka

miejmy nadzieje ze nastepna generacja bedzie chlodniejsza i ciągnela mniej prądu :)

+136

Zapraszamy na ostatni już odcinek programów z cyklu ' Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie'.

:E

Wszystkie plotki i spekulacje potwierdzone ;) :

- Głośna (słychać nawet ze słuchawkami na uszach)... 45+ db...

- Gorąca ( czasami 100*C)...

- Pobór prądu większy niż HD5970...

- Wydajność? 5-10% więcej niż HD5870 w porywach trochę więcej...

- Cena! 2000zł =500-600zł więcej za kilka% wydajności względem 5870...

- za 2000 można mieć 2x HD5850 i pozamiatać NV na każdym polu...

- prawie półroczne opóźnienie a efektów zadawalających brak

- ''Krętacto NVidii', puste słowa, obiecanki, przesunięcia premier, atrapy itp...

EPIC FAIL :E:E:E (Jak dla mnie)

+156

Powiem, że raczej spodziewałem się czegoś... dużo lepszego?

Podsumujmy architekturę w sposób prosty do radka:

- ogromny rdzeń

- ogromny pobór i temperatura

- większa szyna

- więcej pamięci

A wydajność... tylko trochę większa

+74

NO super po testach wychodzi ze karta jest porownywalna z 5870 nvidia zrobia klientow w ....

+17

Jak widać jest to bezapelacyjny dowód na upadek tego sprzedajnego serwisu i świadectwo niszczenia AMD przez komanda internetowych trolli.
#pcmasterrace #hardware #komputery #shitstorm #amd #nvidia
r.....9 - Kolega @Khaine zdecydował się zaatakować z partyzanta nikczemną nVidię i rz...

źródło: comment_RdoxdyONrhvflCqjKzzF0dwzRMO1Pcjl.jpg

Pobierz
  • 23
Bardzo ciekawy artykuł. Widać, że AMD pracowało mocno nad kolejną generacją i tylko czekać na nowsze sterowniki, które według mnie dodadzą nowej architekturze kolejne kilka procent wydajności.


@relik39: Wydajniejsze* - poprawiam błąd z mojego poprzedniego wpisu. Nie wiem kto wypisuje takie głupoty.
@relik39: No dobra. Ładnie pokazałeś to co ja próbuję fanbojom wbić do łbów - nVidia też miała swoje wpadki i to całkiem duże (i te kilkaset świadomych osób plusujących racjonalne wpisy to chyba nie jest tak dużo jak nam się wydaje). Natomiast zobacz, że CO CHWILA pojawia się gdzieś jakiś idiota, który twierdzi, że nVidia jest LEPSZA. Po prostu lepsza. Bo Maxwelle im się udały. Olaboga matkobosko nVidia firma bóg AMD
Khaine - @relik39: No dobra. Ładnie pokazałeś to co ja próbuję fanbojom wbić do łbów ...

źródło: comment_QVnrFgt413W9abP6xLom8XXOMTMRri4O.jpg

Pobierz
@Khaine: to, że mi napiszesz parę słów wielką czcionką nie oznacza, że masz więcej racji.

i te kilkaset świadomych osób plusujących racjonalne wpisy to chyba nie jest tak dużo jak nam się wydaje

To nie jest dużo? To jest w #!$%@? dużo. Na pclabie rzadko który komentarz ma więcej niż 100 plusów. Doskonale oddaje to nastroje odnośnie produktu.

Natomiast zobacz, że CO CHWILA pojawia się gdzieś jakiś idiota, który twierdzi, że