Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Nie wiem co się dzisiaj #!$%@?ło na synapsach u mnie w głowie ( lvl 30+ ##!$%@? ), ale zaczęło mnie nagle dręczyć #pytanie jak właściwie skończyły się Gumisie? Nie pamiętałem nic, a nic jak to mogło być więc poszukałem trochę w necie i zagadka rozwiązana:

Gumisie miały mocno zagmatwaną linię czasową i numerację odcinków - w zależności od kraju były emitowane w różnej kolejności i nawet miksowane w odcinki w różny sposób (z mniejszych fragmentów). W różnych krajach skończyły się w różny sposób i w różnym momencie. Nie ma jednej ustalonej dominującej kolejności wydarzeń tylko raczej chaos informacyjny. Utrudnia to ustalenie "jak się skończyły", trzeba raczej mówić o tym "co się zdążyło wydarzyć".

A teraz najciekawsza sprawa czyli "co się zdążyło wydarzyć i co na to Starożytne Gumisie":


Źródła:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Disney%27s_Adventures_of_the_Gummi_Bears_episodes
https://en.wikipedia.org/wiki/Disney%27s_Adventures_of_the_Gummi_Bears

Na pocieszenie najlepsza na świecie #muzyka z gumisiów w różnych językach i moim zdaniem najciekawsze wersje:

- Czeska 3:52 - "...skaczą jak chomiczki..." ( ͡° ͜ʖ ͡°) #heheszki
- Angielska 6:50
- Francuska 7:49 - #!$%@?, bo oczywiście musieli być oryginalni na siłę
- Niemiecka 8:52 - jakiś taki mniej przerażający ten niemiecki
- Hebrajska 9:50 - z dedykacją dla #neuropa
- Polska 1 15:39 - mieliśmy 2 wersje bo jesteśmy zajebiści (ruscy też mieli 2 wersje, ale oni najwyraźniej musieli mieć 2 z innego powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
- Polska 2 16:35 - chyba jednak jedynka lepsza
- Słowacka 19:32 - "...gumka ci... pękła"

A Wam, która wersja z tych dwóch polskich bardziej się podoba?

paszczurek - Hej Mirki. Nie wiem co się dzisiaj #!$%@?ło na synapsach u mnie w głowie...
  • 43
@paszczurek: Do dzisiaj pamiętam jaki byłem zły kiedy zamiast Brygady RR zaczęli nadawać Gumisie na wieczorynkę... ale koniec końców nawet mi się spodobały :P Co do piosenki tylko pierwsza wersja rzecz jasna :D
W odcinku jak królem został Igthorn Starożytne Gumisie już były u brzegu, ale musiały zawrócić z powodu ataku. Potem Gumusie z lasu dostały tą maszyną wiadomość, że Starożytne Gumisie powrócą niebawem. Właściwie można uznać, że to jest zakończenie :P


@JestemPsem: I właśnie dlatego mówię, że to jest zagmatwane bo mówisz o odcinku "King Igthorn: Part II" który jest odcinkiem nr 89 albo 65 zależnie od kraju. W numeracji 89 powstało po
paszczurek - > W odcinku jak królem został Igthorn Starożytne Gumisie już były u brze...
Obejrzałem jeszcze raz ten kawałek jak Tammi #!$%@?ł sprawę i się zastanawiam jak wielkim grubym cwelem trzeba być żeby najpierw w czasie podskakiwania z radości popchnąć koło sterowe przerywając kontakt ze starożytną cywilizacją, potem chcąc naprawić zacząć kręcić drugim, niewłaściwym kołem (kiedy ewidentnie widać, które się kręciło i różnicę pomiędzy nimi), a potem to już nawet nie wiem jak to skomentować co ten #przegryw #!$%@?ł...

Normalnie jako dorosły bym go zlinczował. Albo
@paszczurek: Mało jest bardziej sugestywnych i przerażających wizji Upadku Okcydentu, niż serial animowany "Gumisie".

Gdzieś w lesie, pośród gruzów nieużywanej od dawna technologii, niezrozumiałych machin i ksiąg napisanych w dawno zapomnianym języku, żyje garstka przedstawicieli dawniej dumnej i potężnej rasy. Przeszli i wyblakli władcy, kiedyś rozkazujący żywiołom niczym psom, teraz są tylko cieniem tego, czym byli kiedyś. Dwoje dzieci nie zapewni wspólnocie przetrwania, są zresztą rodzeństwem. Nie przeniosą tajemnicy gumisiowego życia