Wpis z mikrobloga

Przygotowałem klientowi program do wysyłki newsletterów ale on się uparł że chce mieć stary. Poprzedni program działał tak: z panelu ustala się treść, program konwertuje to do PDF, następnie PDF konwertuje do JPG i do klientów wysyła tekst w JPG.

Skopiowałem wszystkie pliki starego programu, skopiowałem bazę, wgrałem do siebie, ustawiłem chmod na 777 i program wysypuje się w momencie konwertowanie PDF na JPG. O czym mogłem zapomnieć?

#php #html #webdev
  • 12
  • Odpowiedz
@Pchelek: wyślij mu w mailu wyjaśnienie dlaczego to jest złe, ale zapisane w PNG z przezroczystym tłem, czcionką comic sans i połowa białym kolorwem, a połowa czarnym.
  • Odpowiedz
@BunkMoreland: @Zeroize: @Bizley: @piotreek88: @variable: @Diabl0: @flamner: dzięki wszystkim za pomoc, chodziło o biblioteki ImageMagick którch skrypt wymagał do działania.

Klient chciał aby podczas przekazywania dalej wiadomości nikt nie mógł edytować treści, tłumaczyłem mu że przy jpg treść nadal można edytować tylko że w Photoshopie ale jemu takie utrudnienie już wystarcza. W newsletterze są ważne komunikaty giełdowe i nie chce aby ktokolwiek zmieniał kwoty. Moim
  • Odpowiedz
@Pchelek: Heh, dosłownie przed chwila miałem ten sam problem z tą biblioteką.
1. Rozszerzenie doinstalowane do php ?
2. Masz poprawna wersję ImageMagick dla swojej wersji php ?
3. Test:

$im = new Imagick ();
$im->newImage (300, 225, "blue");
$im->writeImage($PATH);

Zobacz czy po podaniu sciezki wygeneruje Ci jpg
  • Odpowiedz