Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takiego pacjenta/laptopa, którego wykorzystywałem na uczelni, zainstalowałem na nim Minta z i3wm uzyskując bardzo fajne, szybkie środowisko :) Niestety teraz coraz częściej wykorzystuje w pracy pakiet Adobe'a i uruchamianie photoshopa na wirtualce czy pod wine średnio się sprawdza. Jednym słowem - muszę wrócić do windowsa ;)

samsung q330, i5-480M, 3GB ddr3. Nie wiem czy jest sens (lapek jest tylko w robocie, nawet bez aku) pakować do niego ssd i rozszerzać ram. Na razie zastanawiam się, która wersja win będzie na czymś takim najlżej chodziła. Każdą mogę pobrać z msdna - sugestie?

#windows #windows10 #informatyka #komputery
  • 6
@hofier: weź win 8.1, masz procesor Core pierwszej generacji dla którego Intel nie daje już wsparcia i nie wyda nowych sterowników do zintegrowanej grafiki a przez to ze MS w win 10 zastosował nową architekturę sterowników (WDDM) stare będą chodzić tragicznie. Przekonałem się o tym na swoim laptopie, też 1st gen Core.
@ediz4: największym problemem jest odtwarzanie wideo, niezależnie od odtwarzacza i od tego czy odtwarzam pliki lokalne czy online (youtube, ipla). Obraz się tnie, spowalnia, pixeluje się, gubi klatki a procesor w tym czasie osiąga prawie 100 stopni na czujniku temperatury i 100% obciążenie. Do tego dochodzą spontaniczne restarty sterownika przy poruszaniu się po menu start i centrum powiadomień.