Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio w drukarni. Przygotowałem projekt w InDesign i zapisałem go jako .pdf(print), w ustawieniu dałem żeby zapisało nie jako pojedyncze strony (pages) tylko rozkładówki (spreads). Przychodzę do drukarni, baba otwiera projekt i mówi "panie ale ja tego nie wydrukuje, każda strona musi być na osobnej stronie" (w projekcie pokazywały się dwie, jak rozkładówka)... no i się zastanawiam czy faktycznie nie idzie tego wydrukować, zapis jest aż tak głupi żeby przy druku nie szło tego normalnie wydrukować strona po stronie?

#dtp #druk #indesign #pdf #grafika
Artysta89 - Byłem ostatnio w drukarni. Przygotowałem projekt w InDesign i zapisałem g...

źródło: comment_xSeRCNTQaUGAs846a31jWPJAjuOuaagT.jpg

Pobierz
  • 46
@Artysta89: Uściślijmy - czy w pliku masz prawidłowe rozkładówki, czyli pierwsza z ostatnią, przedostatnia z drugą itd, czy 1, 2-3, 4-5, 6-7 itd...
Jeśli pierwsza z ostatnią itd, to wszystko zależy od świetlika - czy mu się chce montaż robić rozkładówkami czy jest zawalony pracą i wtedy stwierdzi że "nie da się, zarobiony jestem" :)
@Artysta89: w większości sami robią impozycję, wtedy eksport stronami. Dodatkowo sami sobie obracają tak, aby było jak najoszczędniej na arkuszu (zależy od techniki druku jeszcze)
@edytq: @funeralmoon: @CygaroZwasem: @neverest: @kanaka:

No to teraz mam problem bo zmieniając plik na pojedyncze strony wszystko się #!$%@?... a przede wszystkim marginesy które w środku rozkładówki były ustawione 20mm, a reszta 15mm, co oznaczało że w wewnętrznej stronie rozkładówki były większe niż na zewnątrz... Po zmianie na pojedyncze strony każdy będzie musiał być taki sam, #!$%@? mać...
Artysta89 - @edytq: @funeralmoon: @CygaroZwasem: @neverest: @kanaka: 

No to teraz ...

źródło: comment_1sktEimDKXHJuVgInesWiq4OVeamfkCF.jpg

Pobierz
@funeralmoon: @neverest: @edytq: No właśnie nie, bo jak tylko zmieniam projekt ze "Spreads" na "Pages" to wszystkie marginesy robią się na każdej stronie takie same, czyli z lewej strony jest 20mm a z prawej 15. A powinna być co druga strona, raz z lewej raz z prawej większy, tak żeby przy złożeniu w środku było te 20 a na brzegach 15.