Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po rozmowie z konsultantem technicznym odnośnie #windows10 Problem jest taki iż muszę wysłać kartę graficzną na gwarancję, w związku z tym przez jakiś czas będę pracował na innej grafice. Pytanie moje brzmiało jak Windows 10 zareaguje na podmianę kart. Okazuje się że po upgradzie z 7,8-ki do Win10 system ów jest przypisywany do konfiguracji sprzętowej, jakakolwiek zmiana sprzętowa skutkuje utratą licencji na Win10. Jedyną opcją poza zakupem oryginalnej 10-ki jest powrót do 7-ki (w moim przypadku), odpalenie systemu z nową grafiką, aktualizacja do 10-ki, a po powrocie z serwisu powtórzenie czynności. Czyli jednak nie taki przyjazny dla użytkownika ten upgrade, szkoda bo z systemu jestem zadowolony #smutnazaba
  • 21
@dhMichu: @seattle: Niestety, takie są fakty. Po darmowej aktualizacji z Win7 i 8 do Win10 nie możesz zmieniać nic w konfiguracji sprzętowej bez utraty licencji. Tzn. winda z nowym sprzętem odpali ale nie będzie to już oryginalny/aktywowany system :/

Jeżeli planujesz zmiany w sprzęcie w przeciągu roku i jednocześnie chcesz darmowej aktualizacji do Win10 to masz czas do 29 lipca 2016roku.
@Dolan: Człowiek z obsługi technicznej twierdził co innego. W przypadku wymiany karty graficznej traci się licencję (systemu nie można aktywować, staje się nieoryginalny).
@cabal512: ciekawe, w takim razie trzeba to będzie sprawdzić na żywca. Oczywiście to co mówisz tyczy się tylko OEMa bo retail można przenosić z komputera na komputer.
@Dolan: W tym właśnie problem, bo jeśli będzie można cofnąć się do win7 z nową grafą to nie problem ale jeżeli opcja ta będzie zablokowana z powodu nieoryginalnej konfiguracji to lipa.
@seattle: Ale aktywować (przez rok od premiery) możesz bez problemu. Chodzi mi o marnowanie czasu na reinstalacje 7,8-ki i aktualizacje do 10-ki za każdym razem gdy zmienisz coś w PC-cie.
@cabal512: No właśnie, przez rok. Gdy później zmieni się sprzęt to jedyną opcją jest aktywator z torrentów, ew. zakup legala.
A tak właściwie to co się dzieje gdy system nie jest aktywowany?
@cabal512: właśnie jestem po rozmowie z konsultantem MS, możesz wymienić kartę graficzną o ile nie będziesz jej wymieniać codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) (spoko wyluzowany ziomek, tak powiedział i coś czuję, że zrobił lennyface)
@cabal512: powiedział mi, że windows 10 nie zmienił przypisania sprzętu, wciąż jest to "mix" różnych danych o komputerze i elementy mniej ważne można wymieniać bez obawy ale też nie można tego robić non stop bo system może to uznać za znaczącą zmianę, a wciąż elementem najważniejszym jest płyta główna.