Wpis z mikrobloga

Mireczki, jako że pod tagiem #streetwear pojawia się coraz więcej wpisów (moje subiektywne odczucie) a jest sporo osób (np ja) które zupełnie nie kumają o co w tym chodzi to może wykopowi eksperci spod tego tagu stworzyli by coś na zasadzie "wstęp do streetwearu" z takimi ogólnymi informacjami, gdzie to powstało, od od kogo się wzięło, terminologia, skróty (CW, GR, itp.), jakie są prawilne marki i co to wogóle znaczy że ubranie jest streetwearowe. Jako że jarałem się koszykówką to większość życia chodziłem w kicksach czy też sneakersach (nie mam zielonego pojęcia czy to się czymś różni czy to to samo) nie mając zielonego pojęcia że istnieje jakaś rozbudowana "kultura" kolekcjonerów i pasjonatów tych butów i ogólnie całego stylu i teraz fajnie jakby ktoś się podjął streszczenia o co w tym wszystkim chodzi w ramach jednego wpisu. W przyszłości jakby ktoś chciał ogarnąć temat to można by podlinkować i było by mniej tłumaczenia. No chyba że takie opracowanie już istnieje to chętnie bym poczytał.

Wołam @WujekRada jako wykopowego guru w tematyce streetwear
  • 11
@WujekRada: kicksy i sneakersy to synonimy. Skad Ci sie wzielo to rozroznienie? Sneakers to kazdy but na gumowej podeszwie, stad sie przeciez wziela nazwa- od "to sneak" czyli skradac sie (taka podeszwa byla cicha w przeciwienstwie do eleganckich butow ktore stukaly)
@WujekRada: widocznie była to jakaś wewnętrza norma, może ze środowiska na tym konwencie? Nawet za wikipedią:

The term describes a type of footwear with a flexible sole made of rubber or synthetic material and an upper part made of leather or canvas. Examples include athletic footwear such as: basketball shoes, tennis shoes, cross trainers and other shoes worn for specific sports.


Także ja bym tego w taki sposób nie konkretyzował. Trainers/Kicks/Sneakers-