Wpis z mikrobloga

Przyjechały agamy czerwonogłowe ;))

ale muszę przyznać, że jestem zawiedziona nieco. To znaczy tak - wiedziałam, że samica będzie szara, jak to samica, a samiec pewnie też, bo przecież nie jest podniecony, ani nie walczy, anie nie samicuje, więc kolory nie są wyostrzone, do tego stres podróży, noc, ciemność i zimność. Więc przyjechały do mnie dwie niekolorowe jaszczurki ;D (Jednak podświadomie chciałam zobaczyć jaskrawego #!$%@?;DDD)

Ogólnie prezentują się nieźle - nie są wychudzone, co jest plusem sporym, mają spoooore ubytki ogonków, stawiałabym na 5-7 cm braki (szczególnie u samca). Normalnie mają ok 40 cm, te jednakdochodziły może do 30. Jutro wszytsko dokładnie pomierzę i poważę. Samiczka wymaga weterynarza, chociaż to co ma w uszkach (widać na zdjęciu), to zwykłe roztocza i po podniesieniu wilgotności samo zejdzie. W każdym razie, trzeba będzie odrobaczyć papudraki i przejrzeć weterynarzem. Na razie kwarantanna na ręcznikach papierowych z minimum wyposażenia.

Samiczka
Samiec - mam krzywe palce od trzymania telefonu;DDD
Samiec egen - szrama na łapie po kłótni z agamą Geraltem

Doszła też malutka ahama karłowata - niby samczyk, chociaż na moje oko to samiczka. Jutro dokładniej się przyjrzę. Co najważniejsze -a ma nieziemskie umaszczenie ;) musi być z innej części świata, bo faktycznie, różni się całkowicie od moich 7 sztuk ;) Już zdjęcia poszły do zainteresowanej klientki, więc zakładam, że za kilka dni ode mnie wyjedzie ;D Wygląda na nieco wychudzoną, ale to maluch jeszcze, więc 3-4 dni intensywnego karmienia i będzie grubaskiem :3

piękne ubarwienie
()

W miedzyczasie obudziły się gekony, oraz szanowna Pani jeż:D

Fanpage - Strona - Allegro

#agama #agamy #gekon #gekony #waz #wonsz #weze #kameleon #jez #jeze #terrarystyka #smiesznypiesek #chwalesie #szczecin #gadzibastion Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)

@gravedigger @pankara @x-SANTA-x @leworwel @Papja @Cahir22 @Ranfun @Kodys @Queiroz @Jormungand @Turrsky @skrajnaa @Migfirefox: @foxmurder @nietopies @Maupolina @Pio23 @avible @kamdz: @nat89
Pobierz
źródło: comment_GGQe6wn2Mw4UAF79eMum7N78KHZZhRpR.jpg
  • 29
@wd34ko0: to zależy od gatunku. Uważam, że taki 6-7 miesiąc życia, przy bardzo dobrym karmieniu będzie idealny - mięsko jeszcze bardzo młode, wiec nie łykowate i gumowe, a już wystarczająco utuczone, żeby było co zjeść. Standardowo - grill.

@Saute: dziwny jesteś ;D