Wpis z mikrobloga

@cheslavv: Zabraniają ich Dobre Praktyki jakie narzuciły, sobie i swoim podwykonawcom, koncerny budowlane z polskiej "Top 5" w tej branży... Prawo w żaden sposób nie zabrania ich stosowania.
@jarezz: oczywiście, że zabrania, czy jest złożone zgodnie z DTR i przez uprawnionego montażystę? Masz bortnicę? Masz stężenia? Masz drabinki? Masz odgromienie?...
@TheSznikers: na budowach swoich to można robić na takich rusztowaniach warszawskich (pół polski na tym postawioo) ale wołałbym na bezpiecznym alumiaku niż na tym
@frez: DTRkę dostarcza producent lub upoważniony przedstawiciel - jeśli masz z jednym z nich kontakt to żaden problem

Odgromienie - jeśli masz DTR to i te kwestie muszą być tam omówione

Drabinki - a gdzie w przepisach masz napisane jak dokładnie wygląda ciąg komunikacyjny w pionie? Ma być bezpiecznie i tyle

Uprawniony montażysta - to do "warszawkskiego" rusztowania są jakieś oddzielne uprawnienia? KAŻDE rusztowanie tylko uprawniona osoba może składać

Bortnica -
@jarezz: Nie ma sensu wrzucać tutaj zdjęć z naszych mini prac budowlanych. Widzę tutaj na poważnie ciśniecie. W mojej okolicy jest baardzo dużo takich mini grup budowlanych zajmujących sie wszelkimi pracami, cale budynki, dachy, remonty. Część na szaro czesc częściowo legalnie i np nie słyszałem by ktokolwiek miał przykładowo montażystę rusztowań. To co piszesz sprawdza sie pewnie w dużych firmach przy pracach na wieksza skale ale nie sprawdza sie w realnym
@TheSznikers: Nie chodzi mi o krytykowanie Ciebie czy innych z Twojej okolicy... sam jestem z małego miasteczka i wiem jak wygląda sytuacja z pracą w takich miejscach... sam też pracowałem w "minigrupie" budowlanej.

Nie pisałem po to, żeby kogokolwiek podołować - ot, takie mi się wyrobiło już zboczenie zawodowe #bhp nic więcej.

A co do do tego co napisałeś o dużych firmach i tych z zadupia - tak to dwa inne