Wpis z mikrobloga

@Murzinio: tak, strojąc jedną strunę rozstrajasz inne i tak w kółko, jedyna opcja to tłumić wszystkie struny poza strojoną, ale wtedy ciężko kręcić kluczami, a same klucze są tak miękkie, że ledwo trzymają strój i do tego miękkie struny
@SoulVictus: Floyd podobno jest jeszcze bardziej upierdliwy, niż zwykłe tremolo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@antoni_kiedys: Jak nie korzystasz z wajchy, to możesz zablokować mostek. Podobno wystarczy mocne dokręcenie tych śrub, którymi jest umocowany do korpusu, niektórzy wsadzają jeszcze klin w postaci kawałka drewna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@antoni_kiedys: Co to masz za wiosło? Ja mam mostek tremolo w chińskim squierze za 1000zł (classic vibe 50s), a wajchowanie na maksa tylko lekko rozstraja basowe struny. Przy normalnym graniu strój trzyma przez kilka dni spokojnie
@blisher: vox mark 5 phantom, no sam mostek w sobie to by pewnie trzymał strój ale klucze w tej gitarze są bardzo #!$%@?, plus mam jeszcze fabryczne struny 0.10'-0.46'

Jak wymienię klucze na coś porządniejszego plus założę struny 0.11'-0.56' to będzie cacy. Aktualnie nastrojenie strun E i G to jest jakaś #!$%@? czarna magia