Wpis z mikrobloga

cześć,
niedawno rozpocząłem działalność z tej okazji zakupiłem stacje do lutowania BGA i mam prośbę-propozycję

Jak macie zepsute laptopy/konsole/karty graficzne itp. takie które wymagają reballingu a nie chcecie ich naprawiać bo drogo,
chętnie przyjmę taki sprzęt, opłacę przesyłkę i w ramach szkoleniowo treningowych będę naprawiał. Jeżeli uda mi się naprawić taki sprzęt odsyłam za free naprawiony.

Jak rozpoznać taką usterkę?
Laptop przestał się uruchamiać, jest tylko czarny ekran lub występują artefakty w wyświetlanym obrazie, albo sypie blue screenami, Xbox 360 z migającymi czerwonymi diodami(RROD).

#ogloszenie #serwiskonsol #serwislaptopow #prosba #laptopy #informatyka #rozdajo
  • 20
@jotodupca: jak najbardziej poważnie, jak macie jakieś złomy to ja chętnie sobie poćwiczę i oswoję się z maszyną przy okazji macie darmową naprawę. Zazwyczaj się udaje od razu mówię że nie będę dokupował nowych czipów a jedynie wymieniał kule w obecnych.
@mixplus: jestem w stanie wymienić każdy element na płycie, rozlutować każdy lut, pytanie tylko ile będą kosztować podzespoły do wymiany i czy w ogóle da się je dostać. Chyba że tylko tak sobie nazwali upaleniem. Jakie są objawy ?
@Ogur_: czarny ekran, wentylatory nie działają, diody jednak się świecą. W serwisie ponoć coś pomierzyli i stwierdzili że ładuje baterię. Laptop był już kiedyś w naprawie układu graficznego (artefakty na ekranie). Jutro mogę go ewentualnie rozebrać i zrobić zdjęcie usterki jeśli uda mi się zlokalizować (w serwisie podobno powiedzieli że coś jest "stopione"). Z tego co czytam te HP to jakiś bubel był...
@mixplus: to zrób fote, czemu serwis tego nie naprawiał ? chcieli milion ? kiedyś wymieniałem gniazdo ładowania w serwisie wołali za to 300zł a to w sumie pół godziny roboty i gniazdo za 20 zł
@Ogur_: Posiadam Radeona HD 4850 około 6 letniego który własnie od około miesiąca wyświetla artefakty w Biosie, bluescreeny w windowsie (co ciekawe w windowsie nie uświadczyłem artefaktów tylko same bluescreeny), czasem znikały artefakty czasem reinstall sterowników pomagał ale raczej już skazałem go na śmierć. Chętnie wysłałbym Ci taką kartę. Chciałem ci prywatną widomość wysłać ale masz zablokowaną skrzynkę :(
@czynny_obserwator: o jakie taśmy chodzi? one są zazwyczaj wypinane z dwóch stron także wymiana bezproblemowa, jak dałeś rade rozkręcić to i taśmy wymienisz. Chyba że są jakieś lutowane to teraz jeszcze pytanie czy ta się dostać takie bo te wypinane bez problemu. Ja jestem ze Śremu ale często bywam w Poznaniu.
@lelo92: nie wiedziałem nawet, że tu blokada wiadomości jest, już odblokowałem.