Wpis z mikrobloga

Możliwe, że będę musiał przeczekać noc z soboty na niedzielę na #lotnisko w #kopenhaga #dania. Samolot mam o 10:15 (taki jest plan).
Jadę ze #szwecja i pierwszy pociąg przyjeżdża na miejsce o 10:53, więc nie mam wyjścia, muszę przyjechać dzień wcześniej.

Czy był ktoś na tym lotnisku i wie jak to wygląda? Można tam przebywać w nocy? Jest bezpiecznie? Jest gdzie usiąść/położyć się? Gdzie najlepiej się udać?
Znacie jakieś alternatywy na miejscu? Hotel Hilton raczej nie wchodzi w grę :) Jakieś podpowiedzi?
Zapewne przyjadę sobie wcześniej, może nawet w sobotę rano i wyskoczę na miasto. Jeszcze nie byłem w Kopenhadze.

Dzięki za dobre rady.
  • 15
@kedzior_: dzięki
Według tej strony koszt pokoju na ten jeden dzień (a właściwie 14:00 - 9:00) ze zniżką studencką to około 600zł.
Chyba jednak wolę posiedzieć te 9 godzin (licząc od 24:00) na lotnisku i poczytać książkę :)
@vans: Lotnisko jest olbrzymie i jedno z lepszych jakie w życiu widzialem. Masa miejsca i przeczekasz spokojnie. Zdarzało mi się latajac na mniejsze norweskie lotniska z tą właśnie przesiadką.
@vans: Mieszkam w Kopenhadze i bylem na lotnisku setki razy. Jest gdzie pochodzic, sa fajne bary i ogolnie w nocy chyba nie ma problemu. Po bramkach bezpieczenstwa czyli na terminalu sa miejsca z gniazdkami i jest taka strefa gdzie sa lezaki. Czesto ludzie tam spia. Natomiast nie ma darmowego wi-fi z tego co sie orientuje.

Natomiast ja bym Ci polecil przyjechac wczesniej, pozwiedzac miasto i moze skorzystac z couchsurfing zeby gdzies
@Saeglopur: @rivui: dzięki
Czy miejsca o których mówicie są dostępne z zewnątrz?
Czym są bramki bezpieczeństwa? Będę mógł tam wejść 12 godzin przed swoim lotem?

Czytałem kilka opinii w internecie i mam obawy, że strefa "wygodna" jest dostępna dla tych, którzy przylecieli lub zaraz odlatują (w dzień) i w wieczorem mnie tam nie wpuszczą.
@vans:
Ile godzin przed lotem bedziesz mogl wejsc nie wiem dokladnie. Strona cph.dk nie precyzuje ale mozesz zawsze napisac e-maila i sie zapytac :)

Raz mialem przylot do Kopy o godzinie 20 a o 24 przylatywala kolezanka w odwiedziny. Wiec siedzialem pomiedzy 20.00 a 00.30 sobie i nie widzialem zeby kogos przeganiali ani nic takiego. Ale pozniej nie wiem.

Natomiast na pierwszej czesci lotniska, dostepnej dla wszystkich nie ma za bardzo
@rivui: właśnie tego się obawiam, przyleciałeś więc automatycznie byłeś w strefie przylotów, pytanie czy mogę tam wejść tak po prostu.
Szukam wygodnej i bezpiecznej opcji, bo czytałem, że w strefach ogólnodostępnych śpią też bezdomni :/
@rivui:
To jest całkiem dobra opcja ale musiałbym mieć dokładny plan jak rano dojechać na lotnisko. Muszę być odpowiednio wcześniej, bo nie miałem jeszcze okazji lecieć samolotem i ogarnięcie wszystkiego zajmie mi trochę czasu.

Jadę pociągiem z Karlskrony (Karlskrona C), w niedzielę pierwszy jest o 7:47 i jedzie 3:06.
Jadę pociągiem z Karlskrony (Karlskrona C), w niedzielę pierwszy jest o 7:47 i jedzie 3:06.


@vans: Aaaa to może wiele zmienić. Jechałem tym pociągiem (wejście w podziemia i tam się startuje) ale już nie pamiętam czy czasem to nie była osobna strefa. Tzn. na bank ten sam budynek rzecz jasna ale do hali odlotów chyba nie ma sensu się ładować już na noc. Choć z drugiej strony tam już na bank
@Saeglopur: wykorzystam okazję i przyjadę w sobotę rano, pokręcę się trochę po mieście, bo jeszcze nigdy nie byłem w Kopenhadze. Na lotnisko wrócę o 20 i będę próbował się gdzieś wkręcić. Ewentualnie skorzystam z hostelu.

O jakim filmie mowa?
@vans: Dojazd z centrum na lotnisko to pikus. Cala noc jezdzi metro z Norreport St. Dojezdza w 15 minut. W niedziele od 7 rano jezdzi co jakies 4-6 minut.

Co do tego ze lecisz po raz pierwszy to zapisz sobie Booking Reference. Potem jak wejdzisz na glowna hale lotniska to jest chmura samoobslugowych automatow. Podchodzisz wklepujesz booking reference. Mowisz ze masz walizke (albo nie) i drukuje Ci karte pokladowa i tzw
wykorzystam okazję i przyjadę w sobotę rano, pokręcę się trochę po mieście, bo jeszcze nigdy nie byłem w Kopenhadze. Na lotnisko wrócę o 20 i będę próbował się gdzieś wkręcić. Ewentualnie skorzystam z hostelu.


@vans: Idealnie :)

O jakim filmie mowa?


@vans i @rivui też łap ( )
Saeglopur - > wykorzystam okazję i przyjadę w sobotę rano, pokręcę się trochę po mieś...
@PadmaN: no to bylo moje lotnisko koncowe albo poczatkowe wiec nie mialem potrzeby uzywac wifi ;) raz jakis czas temu sprawdzilem i wydawalo mi sie ze nie bylo.
Dzieki za info :)