Wpis z mikrobloga

6 651 - 1 = 6 650

Tytuł: Wayward Pines. Szum
Autor: Blake Crouch
Gatunek: Literatura sensacyjna, kryminał, horror
★★★★★★★

Opis z Matras.pl:

Agent specjalny Ethan Burke przybywa do Wayward Pines w stanie Idaho w poszukiwaniu dwóch zaginionych funkcjonariuszy. Tuż po tym, jak przekracza granice miasta, rozpędzona ciężarówka taranuje jego auto. Burke traci pamięć. Nie wie, kim jest i gdzie się znajduje. Szybko jednak zauważa, że w miasteczku dzieją się dziwne rzeczy, a kontakt ze światem zewnętrznym jest niemożliwy. Ethan ma nowy cel: przetrwać.


Przyjemna książka. Od początku dzieje się w niej bardzo dużo, dzięki czemu bardzo szybko się ją czyta. Gdy ją zaczęłam byłam przekonana, że czytam jakiś thriller, w pewnym momencie okazało się, że jednak się myliłam i co jakiś czas przychodziło mi tylko na myśl 'WTF?!' :) Nic nie jest w niej takie jak by mogło się wydawać. Dopiero po skończonej lekturze doczytałam, że autor pisząc tę powieść cały czas miał w głowie serial Twin Peaks, więc prawdopodobnie stąd towarzyszący mi podczas czytania mindfuck. Końcówka mnie delikatnie zawiodła, liczyłam, że fabuła powędruje w nieco inną stronę.
Ogólnie książka godna polecenia, nie jest to jakieś arcydzieło, ale raczej książka 'dla odprężenia'. Teraz będę musiała się zabrać za kolejne części, bo zżera mnie ciekawość jak się prezentuje serial na ich podstawie.

8/25
#bookchallenge

#bookmeter
  • 1