Wpis z mikrobloga

Mirki właśnie zostałem pojechany przez dziewczynę, że 4k na rękę jako programista iOS to mega mało, że na pewno w firmie zarabiają więcej. Przyznaję nie mam porównania. Są tu jacyś inni programiści iOS którzy zweryfikują jej słowa?

  • 46
@nnogi: Tak jakoś wyszło od słowa do słowa. Przeklęta bestia.
@Teal_c: ~3 lata, B2B (4k netto, po zus, pit, vat, księgowości), kurcze ciężko określić w firmie nie mamy podziału na juniora/seniora. Potrafię wystawić sobie CMS/API, pracowałem z PARSE,Frameworkami PHP (Symphony,Codeigniter,Kohana). Mam doświadczenie z obróbką obrazu w czasie rzeczywistym, zabawa shaderami etc. Robiłem też rzeczy (1 gierka, 2 apki) na andka jeśli akurat programista andka był zajęty (nie bardzo mi to
@nnogi: @Teal_c: Byłem na ~3 rozmowach w Allegro, Netguru i Wikia. Odpadłem, startowałem z 6k. Powód odrzucenia : Za mała znajomość frameworków w netguru i Wikia, a w allegro za mała znajomość objc, bo jakoś koniec pisania gierki na andka zlał się z wyjściem swifta i poszedłem w jego stronę.
@ZaginionyPakiet:
- "Za mała znajomość frameworków" <- nie ma gorszego wytłumaczenia. Tego się douczasz w czasie klepania kodu (gdy jesteś dobry) lub poswięcasz weekend na zrozumienie mechaniki danego FW. Idiotyczny powód odrzucenia, współczuję :(
- "za mała znajomość objc" <- to już wiesz, co musisz podszkolić. :-) Jeśli nadal kręci Cię Swift to nikt Ci nie zabroni się go uczyć ale raczej skorzystaj z podziału 80/20 - 80% Obj-C, 20% Swift.