Wpis z mikrobloga

Mirki, zapewne nie będzie się dało nic zrobić na odległość, ale może jednak się uda. Wysiadł mi laptop, zatrzymuje się na ekranie startowym lenovo. Nie idzie dalej, nie reaguje na włączanie setupu etc. Zero windowsa, nie puści. Wcześniej zdarzyło się tak raz, ale wyciągnąłem zasilacz i z powrotem działało.
Poprzednim razem też się zacinał, aż bluescreen wywalił i od początku, ale podobno była to kwestia sterownika - i puszczało do "flagi" windowsa. Został on usunięty, a cały system od nowa zainstalowany. Tak 3-4 tygodnie temu.
Ze swojej strony podejrzewam, że jest to dysk ssd, ale też nie mam tej pewności.
Czy ktoś ma jakiś pomysł? Może uda się tak na odległość, na portalu ze śmiesznymi obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°), bez obejrzenia ogarnąć, choć wątpię. Ja - niestety - pod względem naprawy komputera niewiele potrafię.

  • 8
@siwy24: odpal sobie z komórki youtube i włącz filmik, na którym będzie pokazane jak wyciągnąć dysk. Dostęp do dysków twardych jest zawsze bardzo łatwy z tego względu, że nawet producent zakłada, że będziesz go wymieniał, więc nie tracisz gwarancji za taką operację. Zazwyczaj jest to jedna śrubka, a potem tylko ściągasz osłonę i wyciągasz dysk.
Jeśli masz dysk ssd od cruciala (świetne dyski które montowali swego czasu w lenovo), to bardzo
@HaPPe: @DuzeKubki: Koledzy, może głupie pytanie. Mogę podłączyć HDD z PC do laptopa samym kablem z przesyłem danych, a zasilanie włączyć z PC? Mam tylko ten jeden dysk pod ręką.
@HaPPe: @DuzeKubki: Podłączyłem SSD do PC. System wstał do flagi Windowsa, pierwszy raz - power saving mode, drugi - bluescreen. Wpiąłem z powrotem - i działa, chyba pomogło wyciągnięcie SSD z pinów - ale prawdopodobnie wiem, gdzie leży przyczyna, w dysku. Dzięki piękne za pomoc!