Wpis z mikrobloga

Hej, mam takie pytanko bo przed chwilą czytałem sobie komentarze pod znaleziskiem o wygranej Polaków w siatkarskim Pucharze Świata - czy faktycznie siatkówka to niszowy sport? Nawet na takim wykopie ludzi obserwujących #siatkowka jest 5x mniej niz tych obserwujących tagi pilkanozna czy golgif.
#pytanie
  • 12
@Gellert: Niszowy - nazywany tak głównie przez kibiców piłki nożnej, którzy uważają, że jest to jedyny prawilny sport, a siatkówka to przecież taka "prosta" gra.
Patrząc na to od strony portali społecznościowych, to ilość polubień profilu klubu nie jest większa niż 350 tys., najwięcej obserwatorów na instagramie czy twitterze jakiegoś siatkarza to maksymalnie 100 tys. Np. Wlazły na fb ma 240 tys. fanów (najwięcej wśród polskich siatkarzy), a taki piłkarski "żuczek"
@Gellert: jak nasi wygrywają to nagle cała Polska wstaje ze stołków do gratulacji, nawet ci kibice kopanej co zwykle nazywają siatkówkę sportem niszowym.
@rbk17: No właśnie zauważyłem dokładnie odwrotnie, jak nic się nie dzieje, to jest spokój, jak siatkarze zaczynają odnosić większe sukcesy to wtedy najwięcej słychać bólu dupy ze strony kibiców kopanej że HURR BEKA Z POLACZKÓW NIKT NIE DAJE #!$%@? O SIATKÓWKĘ A WY SIĘ PODNIECACIE DURR NISZOWY SPORT HURR NISKIE NAGRODY PIENIĘŻNE DURR W SIATKÓWKĘ GRAJĄ TYLKO CI CO NIE UMIELI GRAĆ W PIŁKĘ
@Gellert: niszowy to za duzo powiedziane, ale na pewno mniej popularny.

Jeśli siatkówka jest niszowa, to niszowe są też: koszykówka, rugby, nie wspominając o hokeju na lodzie czy ręcznej.


@Clermont: Akurat hokej na lodzie, czy koszykowke bym do tego wora nie wrzucal.
@miki4ever: Ja bym wrzucał. Udało im się zyskać popularność akurat w Ameryce, tam włożyli w to kasę i opakowali kolorowymi papierkami, przez co obraz ich popularności na świecie jest zniekształcony. W koszykówce medale rozdziela między siebie kilka krajów. Zdolnych do zdobycia medalu jest około 10 reprezentacji, tyle samo co w siatkówce. Hokeja to już w ogóle na serio bierze tylko kilka państw.
@Clermont: W pilce noznej tez jest tylko okolo 10 reprezentacji zdolnych do zdobycia medalu.

Koszykowka jest popularnym sportem na calym swiecie, praktycznie w kazdym kraju sa boiska i gra sie w kosza. W siatkowce tego nie ma.
@miki4ever: Źródło?
Byłeś w krajach afrykańskich, Rosji, Brazylii czy w mniejszych państwach Ameryki i widziałeś tysiące boisk do koszykówki i tłumy ludzi na nich przy zupełnym braku boisk do siatkówki czy tak sobie lubisz dowalić opinią przedstawioną jako fakt? FIVB zrzesza więcej krajów niż FIBA = zorganizowane rozgrywki siatkówki istnieją w większej liczbie krajów niż rozgrywki koszykówki.