Wpis z mikrobloga

@xyz_: I to ma być Java? Jeśli tak, to moja porada z serwletami całkiem dobra, podtrzymuję ;) Chociaż są i inne opcje, np. Play Framework. Polecam też zainteresować się GWT, Vaadinem...

A jeśli nie Java, to... długo by wymieniać. Możliwości jest masa, zależnie od języka i środowiska w których chcesz pracować.
@xyz_: a znasz choćby podstawy Javy SE? Jeśli tak, to spokojnie sobie poradzisz (wystarczy, że po prostu zaczniesz się uczyć, niekoniecznie oglądając się na istniejące projekty, bo "kobyły" tworzy się we wszystkich językach i środowiskach ;) ). Jeśli nie, to od tego by wypadało zacząć. Albo zadać sobie pytanie, czy na pewno Java i dlaczego właściwie ;)
@xyz_: callbacki są fajne, a jednocześnie nie są jakąś cechą charakterystyczną js i jeśli chcesz się zajmować aplikacjami internetowymi, to i tak do Ciebie wrócą prędzej czy później.

Największym chyba problemem przy nauce pisania serwletów jest konieczność przyswojenia dość sporej ilości wiedzy na początek, zanim w ogóle zobaczysz wymarzone "Hello World". W nowszych wydaniach Javy EE niby łatwiej, bo w prostych aplikacjach można się obyć bez np. web.xml, no ale jednak
@ppawel: z czego nauczyć się springa? Są przykłady jak zrobić to i to, ale pełnego zrozumienia nie mam. W 3 książkach, które mam też nie znajduje dobrych odpowiedzi. Po prostu przekazują po tematach.