Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz mam zamiar przygotować się do wyborów i faktycznie dowiedzieć się czegoś o kandydatach. Mam zamiar "odrobić lekcję" i zagłosować na konkretną osobę a nie tylko na "kogoś z partii X".

Jeżeli dobrze mi się wydaje, to #olawa należy do okręgu wyborczego nr 3 (siedziba okw #wroclaw). Na liście #kukiz jest 27 kandydatów:

http://parlament2015.pkw.gov.pl/komitety/20_Komitet_Wyborczy_Wyborcow_Kukiz15/0/24_

Etap pierwszy:

Pytanie do Was. Czy ktoś z Was zna osobiście, którąś z tych osób? Może jesteście w stanie na temat którejś z tych osób powiedzieć coś więcej niż to co da się znaleźć o nich w internecie.

Prawdę mówiąc nie wykluczam głosowania na osobę z innej partii, jednak nie będę głosował "w ciemno" kierując się tylko i wyłącznie kluczem partyjnym.

#wybory
  • 24
Morawiecki to znany i zasłużony bohater opozycji PRL i chyba uczciwy człowiek.

@Dutch: Dlatego jestem zaskoczony że poszedł do Kukiza z popłuczynami po partiach które się skompromitowały.
Co go skusiło? Zgłupiał na starość?
@noisy: Teoretycznie masz racjje.
A prakyka od 89 roku takie przypadki ro margnines :P
Przeanaliujzując 2 poprzebdnie ostatnie kompanie znaczenie ma jedynie lista obojętnie czy oddasz głos na numer ósmy czy ostarni nie ma znaczenia. Ewentualnie jak nr 2 wyłóży na kampanię 100k :*
Listy kukiza moją nie przekroczyć 5% , Na moim To właśnie szkoda głosu partyjni deleganci czyli Petru to przebirańcy rak jak i ludzie kukiza. Szkoda głosu.
A