Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś czy istnieje sposób, w który możemy zobaczyć wszystko co zostało/zostanie napisane? Gdzie są zamieszczone wszystkie dotychczasowe książki, słowa jakie usłyszeliśmy, to co dopiero usłyszymy bądź przeczytamy?

Jak wam powiem, że istnieje strona internetowa, która nam na to pozwala?

Library of Babel

Za pomocą specjalnych algorytmów strona generuje losowe ciągi znaków. I tak jak w liczbie Pi można znaleźć wszystkie inne liczby (nasza data urodzenia, pin do karty czy numer konta) tak tutaj możemy znaleźć wszystko, co kiedykolwiek zostało lub może zostać napisane przez osoby posługujące się alfabetem angielskim.

Polecam, fajna zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ciekawostki #jezyk #nauka #zabawa
DarkAlchemy - Zastanawialiście się kiedyś czy istnieje sposób, w który możemy zobaczy...

źródło: comment_YfPvtnMBSgDEqShaiXiOulDirSAmia5K.jpg

Pobierz
  • 13
Jeszcze dodając, to nie są "losowe" strony, że za każdym razem na stronie będzie co innego. Każdy tekst ma swoje określone miejsce i zawsze znajdziemy go na tej samej stronie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@roknasilowni: Z tego co się orientuję, to strona traktuje wpisany tekst jako Base-29, przerabia go na Base-10 potem robi to swoim algorytmem i dostajemy konkretny numer strony na której tekst się znajduje ;)

Z tworzeniem tekstu działa w drugą stronę :)
I tak jak w liczbie Pi można znaleźć wszystkie inne liczby (nasza data urodzenia, pin do karty czy numer konta)

@DarkAlchemy: Jak ja kocham ta legende ludowo-popularnonaukowa., to, czy pi jest liczba normalna to jest PROBLEM OTWARTY. Dowodu nie ma i nie zanosi sie na to, zebysmy go szybko znalezli.
@roknasilowni: Dokładnie nie wiem jak to działa, ale pozycja każdego tekstu jakiego szukamy jest już "zafixowana" w stronie.
@karol-piotrowski: Ja tam swoją datę urodzenia znalazłem, wszędzie mnie uczyli, że Pi jest liczbą niewymierną, czyli można w niej znaleźć wszystko, tak jak i w "e". Może wyżej w nauce matematyki jest coś więcej, ale ja się zatrzymałem na równaniach różniczkowych i do tego czasu nikt mi nie mówił, że Pi jest
@karol-piotrowski: Nie chcę się kłócić, bo zapewne masz większą wiedzę matematyczną ode mnie, ale w Twojej liczbie w rozwinięciu mamy tylko 0 i 1, a w Pi występują wszystkie cyfry, więc dalej nie uważam mojego myślenia za wielce nieprawidłowe ;)
@roknasilowni: O, tak jakoś to działa :)
Więc tam jest wszystko, nawet, że karol-piotrowski mi będzie matmę tłumaczył :D
DarkAlchemy - @karol-piotrowski: Nie chcę się kłócić, bo zapewne masz większą wiedzę ...

źródło: comment_owRn7W4Tp7ljZPwD3AUdhAEPrzx4dNnM.jpg

Pobierz
@DarkAlchemy: Spokojnie, chce tylko, zebysmy sobie wyklarowali. To, ze liczba jest niewymierna oznacza (w terminach rozwiniecia dziesietnego), ze ma rozwiniecie dziesietne nieskonczone NIEOKRESOWE. Tylko tyle, i az tyle. Liczba wymierna moze miec zarowno rozwiniecie dziesietne skonczone, jak i nieskonczone, z tym, ze jezeli jest nieskonczone, to jest okresowe. W tej mojej liczbie mozesz zmienic zera na 123456789 i beda w niej wystepowac wszystkie cyfry, a dalej nie uda sie tam znalezc