Wpis z mikrobloga

@Skibil: Niestety w większości przypadków zakładamy "maskę". Przykład Robin Williams, do dramatów z jego udziałem takich jak boulevard (2014) który wyszedł w tym samym roku co zmarł. Sądzę, że nawet nie przygotowywał się do roli, ci ludzie na planie nawet nie domyślali się że ma depresje, myśleli pewnie, że po prostu dobrze gra ,a on po prostu nie udawał.

Taka moja mała teoria. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_LM2gquQZufFcJ4uuaxXM9X4KN6zCfS0u.jpg
@Melegan: z zaburzeń biochemii mózgu. Depresja to nie jest "smutno, bo mam problem", choć problemy mogą prowadzić do rozwoju depresji poprzez właśnie tej biochemii mózgu zachwianie. Człowiek w depresji może nie mieć żadnych zmartwień, mieć wszystkiego pod dostatkiem, ale nie potrafi odczuwać przyjemności. Wyobraź sobie, że twoje ulubione dania nagle tracą dla ciebie smak, bo masz uszkodzone kubki smakowe. Tak samo człowiek w depresji ma zaburzone funkcjonowanie mózgu i nie potrafi
@Papercat: Czyli niemal co drugi bogacz ma zaburzenia w mózgu? Co chwila można przeczytać że obrzydliwie bogata osoba ma depresje ewentualnie się po prostu zabiła. Nie wydaje mi się zatem żeby wszyscy byli chorzy.
@Melegan: co chwilę się o tym słyszy, bo jest to nagłaśniane. Gwiazdy i gwiazdeczki to jedynie ułamek bogaczy, o których się dużo mówi, a o większości z nich i tak szybko przestaje być głośno. Do czego zmierzam: o zdecydowanej większości bogaczy się nie mówi, a zdecydowana większość gwiazd jest szczęśliwa. Po prostu słyszymy o samobójstwach i mocno zapadają nam w pamięć. Gdyby Robin Williams w zeszłym roku znalazł sobie nową dziewczynę,
@Melegan: depresja może mieć różne przyczyny. pieniądze to nie wszystko. pieniądze nie leczą wszystkiego. nie leczą wszystkich kompleksów, nie kupią szczerej miłości, nie zrekompensują braku czasu i tak dalej. do tego dochodzą na przykład problemy wyniesione z dzieciństwa i tutaj bogactwo nie ma nic do rzeczy. niektórzy sobie np. pracą i bogactwem próbują rekompensować inne rzeczy, ale okazuje się, że to nie działa. bogactwo niesie za sobą też ogromną presję, bo
@Melegan: Cybernetyka społeczna odpowiada na takie pytania. Trzeba być w sytuacjach zgodnych z dynamizmem charakteru, inteligencją, pojętnością, talentami.
Pieniądz jest to rodzaj motywacji ekonomicznej, poza tym są poznawcze, ideologiczne, etyczne, prawne i witalne. Każdy ma jakieś mniej lub bardziej dominujące. To wszystko trzeba spełnić. A depresja to chyba nie tylko z tego wynika.

Sama motywacja ekonomiczna nie wystarczy, trzeba umieć to wykorzystać, jak się nie potrafi to ma się problem.

A
Jim Carrey niesie trumnę swojej byłej dziewczyny, która przedawkowała jego leki na depresje kilka dni po ich rozstaniu.

@skarekrow: a która laska Carrey'a stwierdziła, że jest dziecinny i ciągle próbuje być śmieszny i zabawny, a ona chce by był poważny?
@skarekrow: za tmz.com: "We're told there were multiple factors that triggered the suicide, including their recent breakup, the anniversary of her father's death and a brutal message from her mother."
@Melegan: a jak mam podejść do kogoś ograniczonego umysłowo? xD tak cierpliwie jak ludzie wyżej? za dużo takich wyklopków przeżyłem na tym gównianym portalu żeby w ogóle się przejmować formą i "trzymaniem wysokiego poziomu dyskusji". :33
@Vilyen: też trochę poczytałam o tej sprawie i to co napisałaś to dość ważne info :) Scjentolodzy 'leczą' choroby psychiczne kroplówkami z witaminami i minerałami, dziewczyna nie miała tam szansy na otrzymanie realnej pomocy. Do tego, tak jak wspomniałaś, sprawa z matką, zerwanie z facetem. Cathriona zabiła się w trzecią rocznicę śmierci swojego ojca, ponoć była z nim bardzo zżyta. Problemy się zbierały, aż w końcu zakładanie maski pogodnej, szczęśliwej kobiety
@skarekrow: mocno sie postarzal,szczegolnie zauwazalne zmarszczki przez wszystkie miny ktore robil w swoim zyciu.Wygląda jak facet, ktory poznał definicje życia.Sam biore antydepresanty i wiem jak łatwo o ich przedawkowanie, po wydarzeniu traumatycznym pewnie jest to dziecinne proste.
@unknown_stranger: nie wiem jak to dokładnie było, coś tam słyszałem o depresji. Po prostu czytałem trochę pozytywnych opinii o tym filmie. I taką teorię wymyśliłem, a jak to się ma do rzeczywistości tego nie wiem. Generalnie smutny cały ten post. Ale możesz wyjaśnić jak coś, chętnie poczytam. Chciałem po prostu przekazać to co miałem na myśli.