Wpis z mikrobloga

Strasznie mi dziś przykro.

Chcieliśmy przygarnąć psa. Idealnego dla naszego małego mieszkania znaleźliśmy we wrocławskim schronisku, od dzisiaj można było go odebrać. Taka mała, roczna sunia. Specjalnie wziąłem wolne, wstaliśmy rano po 4 i przyjechaliśmy do schroniska tramwajem, idąc z Osobowic już na nogach jakimiś polami bo autobus nam uciekł. Na miejscu okazało się, że ktoś czeka na tego samego psa już od wczoraj wieczorem, a więc spóźniliśmy się - pierwszy kop w tyłek...

Po powrocie do domu zacząłem grzebać w ogłoszeniach, znalazłem pięknego, małego psa. Pomyślałem, że może jednak się uda. Zadzwoniłem, aktualne, przywiozą popołudniu żeby mi go pokazać, bo teraz są na wsi. Ucieszyłem się jak dziecko! Nie mogłem usiedzieć na miejscu przez cały dzień.

Dzwoniłem tam pół godziny temu, bo mieli się odezwać, a nie zrobili tego. "Jakaś kobieta przyjechała i od razu zabrała, tak jej się spodobał". Zero znaczenia, że się umawialiśmy. Pierwszy raz w życiu nie potrafiłem powiedzieć do widzenia, bąknąłem tylko coś dziwnego do słuchawki...

Może więc tutaj ktoś coś wie? Czy gdzieś we Wrocławiu są do oddania młode pieski? To nie muszą być szczeniaki, mogą mieć do ok. roku. Ważne, żeby były małe, bo wynajmujemy z narzeczoną małą kawalerkę i młode, bo chciałbym je poznać od małego, a starszych nie miałbym zaufania. Na ten moment przejrzałem już chyba wszystkie strony z ogłoszeniami...

#psy #pokazpsa #wroclaw #adopcjazwierzat
  • 20
@SlaVkot: Ja szukałam psa przez około 3 miesiące. Miał być pies, nie duży, wiek góra do 7 miesięcy. Pojechałam do fundacji i wróciłam w 3 letnią suką amstaffa ;) Porozglądaj się w schronisku w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami i poszukaj w internecie fundacji zajmujących się psami w typie danej rasy. Tyle maluchów potrzebuje pomocy, że na pewno coś znajdziecie :) Dobry Mirek z Ciebie :)
@SlaVkot: Poszperaj na FB różnych fundacji ras małych psów, i domów tymczasowych :)Na pewno uda Wam się znaleźć przyjaciela, który tam gdzieś właśnie na Was czeka, dodatkowo z takiego miejsca dostaniecie całą masę informacji, co dany pies lubi, czego nie, na co uważać, czego się boi i tak dalej... na prawdę polecam :)
Pozdrawiam
@SlaVkot: chcesz szczeniaka, a dorosły pieseł jest już fe? bo co? śmieszą mnie tacy ludzie. każdego psa, nawet dorosłego, możesz wychować, są behawioryści, wystarczy poświęcić mu chwilę czasu. Jest wiele dobrze wychowanych 4- czy 6-letnich piesków oddanych dlatego, że na przykład zmarł właściciel albo miał alergię, które będa tak samo wdzięczne.
@fan_internetu: @Shit_happens: @kwiatencja: @emipk505: @cinek687: @migdalll: @Magnificency:

Hej, jeszcze raz dzięki za wsparcie i pomoc. Udało się znaleźć pieska i o ile nic złego się nie wydarzy, to mam jeszcze tydzień wolnego, a potem mieszkanie będzie powywracane do góry nogami :) JUPI!

@emio: przeszliśmy kilka dni wcześniej i nastawiliśmy się na tą sunię o której piszę. W dzień, kiedy mieliśmy ją adoptować, byliśmy na
@SlaVkot: adoptowaliśmy 4-letniego pieska z uszkodzeniem rdzenia kręgowego w ubiegłym roku, więc jak widzisz Ty również mało wiesz na temat naszej sytuacji :) zwierzak miał w lutym poważną operację, potem kilkumiesięczna rehabilitacja i teraz śmiga na dworze, że nie można go dogonić :)