Wpis z mikrobloga

Moja mama pracuje jako księgowa w placówce podległej pod starostwo i sytuacja wygląda tak:

Od września system Windows XP, na którym pracowała nie był już wspierany więc musieli zmienić komputery. Wszystko cacy, nowy komputer, Windows 7, szmery bajery i tyle tylko mi kiedyś powiedziała. Dzisiaj podczas rozmowy wyszło, że to jest jakiś większy cyrk:

Program do księgowości działa tylko na XP (co już jest kompromitacją) i "informatycy" wykazali się niebywałym sprytem: Zainstalowali VirtualBox'a i kazali odpalać program księgowy w wirtualnym XP... Nosz #!$%@? wyobrażacie sobie taką pracę? W virtualboxie?

Szczerze współczuje mamie, nie mogę jej nijak pomóc ale na szczęście niedługo odchodzi stamtąd i oby trafiła w lepsze miejsce pracy.

#!$%@? przepisy w chorym kraju. Zrobić wszystko aby tylko utrudnić ludziom życie... Jest dużo firm, w których standardy pracy są na wysokim poziomie ale wyobraźcie sobie ile jest takich gdzie zamiast pracować człowiek wychodzi z siebie bo nie może zrobić czegoś na logikę tylko musi się męczyć i kombinować tracąc czas i nerwy. Nic dziwnego, że ludzie w Polsce tacy zdenerwowani chodzą.

#pracbaza #informatyka #absurd #polskarzeczywistosc #polska
  • 8
@silon: ja w pracy mam tak samo xD pani ma nowego kompa z win 10, ale ma program ksiegowy jeszcze z czasow dosa (na taki maja licencje) no i trzeba udostepnic drukarke, polaczyc sie z wirtualna maszyna, tam znalezc drukarke i zmapowac ja pod lpt (bo program dosowy xD). ot, dzien jak codzien xD