Wpis z mikrobloga

Właśnie podróżuję po Iranie. Internet działa w ograniczonym stopniu, ale aplikacja wykopu nie jest zablokowana (strona www już tak). Jakbyście mieli jakieś pytania, albo wątpliwości czy jechać to zapraszam do zadawania pytań. A może są chętni na AMA po moim powrocie (chyba, że już było)?

Na początek ciekawostka:
Jeśli macie problem z załatwieniem w Iranie czegokolwiek z zachodu (skończyła wam się kasa, potrzebujecie kupić aparat, laptopa, telefon) kierujcie się do pierwszego napotkanego sklepu z dywanami. Carpet Shopy jako jedyne półoficjalnie akceptują karty kredytowe i mają chody w przesyłkach międzynarodowych.

#iran #persja #podroze #podrozujzwykopem #azja #bliskiwschod #backpacking
  • 16
@zakowskijan72: bezalkoholowe w każdym sklepie spożywczyn za około dolara ;)
Od spotkanych ludzi słyszałem, że w cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach jest jakieś z %, ale nie jestem w stanie potwierdzić tej informacji, bo w takich nie sypiam.
@nalej_mi_zupy: właśnie kończę swój 2 tygodniowy trip po Iranie i powiem szczerze że te 20-25$ to takie minimum i pewnie jak podrozujesz w 2 osoby.
Wystarczy że doliczysz kilka wstępów dziennie i robi się dużo więcej. Poza tym trzeba coś jeść. No i do niektórych atrakcji trzeba dojechać taksówką bo inaczej się nie da. Reasumując Iran nie jest taki tani jak go niektórzy rysują.
@Enricco: faktycznie kwota jaką podałem to minimum. Warto też wspomnieć, że miejsca wspomniane w przewodnikach są zazwyczj 2 razy droższe od mniej popularnej konkurencji. Ogólnie jest tendencja wysokich cen w miejscach gdzie w menu jest cokolwiek po angielsku.
Poruszanie się po kraju jest bardzo tanie, chyba że dasz się namówić na autobus klasy VIP to wtedy jest po prostu tanie.
Co do taksowek to zawsze da sie troxhe stargowac. Ale cent
@tentamten: Leciałem z Pragi z przesiadką w Stambule (tureckie tanie linie Pegasus). Za bilet zapłaciłem coś ok 750 zł w obie strony. Wiem że może upolować nawet taniej także z Lwowa.
Nie miałem żadnych nieprzyjemności. Ludzie są mega mili i bardzo pomocni. Często zagaduja na ulicy i pytają skąd jestem i jak się podoba Iran. Generalnie bardzo ok. Na pewno jest to zupełnie inny Iran niż malują go zachodnie media. Przypomnij
@tentamten: niestety bezposrednio sie nie da. Pare lat temu byl jeszcze nezposredni LOT, ale zlikwidowali w ramach cięć.
Jest tania linia Pegasus, ktora lata z Berlina z przesiadka w Stambule. Warto polowac tez na promocje LOTu do Stambulu i stamtad Pegasusem. Do Stambulu tez mozna tanio Wizzairem z przesiadka w Budapeszcie.
Ja osobiscie lecialem greckimi liniami Aegean przez Ateny. Bilet znalazlem zupelnym przypadkiem. Zaplacilem za bilet 1100 zlotych, ale zalezalo mi
@2PacShakur: mam wrażenie, że większość młodych nie kojarzy Polski. Jeśli już to tylko ci co się interesują siatkówką. Niestety dla nich europejczyk = Niemiec, nie wiem dlaczego tak jest. Zdarzali się tacy, którzy nie pytali skąd jestem, tylko czy jestem z Niemiec. Z drugiej strony przeciętny Polak ma takie samo pojęcie o bliskim wschodzie i mu wszystko jedno, czy Iran, czy Irak - bo "to i tak araby".
Ci, ktorzy kojarza