Wpis z mikrobloga

Motomurki mam do was ważne pytanie. Czeka mnie moja pierwsza zima w #bmw i w ogóle we własnym samochodzie i stoję przed wyborem opon zimowych. #motoryzacja pomożecie? Kiedy kupić te opony i kiedy je założyć, jakie i ile za nie wyłożyć? Nowe czy używane? Założyć je na alufelgi czy kupić stalówki?
  • 12
@CzarnoCzarny: Nie kupuj używanych zimówek, nie warto, lepiej kupić nowe średniej klasy, jakieś Nokiany czy coś. Nie kupuj opon z niższej półki (Dębica, Dayton,Barum), szkoda pieniędzy, a z tył napędem ciężko w zimę. Ja jeżdżę na stalówkach (takie miałem w garażu, a lubię pobawić się czasami i szkoda mi w razie czego alufelg), zawsze można dołożyć kołpaki i w miarę to wygląda, mi osobiście na tym nie zależy. Napisz jakie auto,
@damian_co_dalej: Ja ze Szczecina i też nie wiem, ale wolę mieć pewność, szczególnie że opony to nieduży wydatek (komplet nowych około 1000zł), że wjeżdżając na autostradę/drogę za miastem na której leży śnieg/błoto pośniegowe pojadę tam gdzie będę chciał. Na bezpieczeństwie (zawieszenie,hamulce,opony) się nie oszczędza.