Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja. Jadę sobie A1 prawym pasem z żoną jakieś 120/130 km/h, bo żona nie lubi, jak jedziemy szybciej, a ja to szanuję. Z przodu ciężarówka. Rzut okiem w lusterko, z tyłu około kilometr za mną jakieś światła na lewym pasie, więc daleko jeszcze, podejmuję decyzję o wyprzedzaniu, włączam kierunkowskaz, zjeżdżam na lewy pas, przyspieszam do 140 i sobie wyprzedzam grzecznie dwie ciężarówki. Po króciutkiej chwili widzę w lusterku, że ten z tyłu miga światłami, po trzech sekundach mam już go na zderzaku. cały czas #!$%@? długimi. Wyprzedzam ciężarówki i zjeżdżam na prawy pas. Tamten zrównuje się ze mną i pokazuje faka. Nie co innego niż dzieło bawarskich inżynierów model F10 na warszawskich numerach, odjeżdża w siną dal migać na kolejnych.

Zapewne jełop leciał z maksymalną prędkością czyli 250 km/h, wnioskuję po tym, jak błyskawicznie znalazł mi się na ogonie. Teraz Wnioski, gdybym jechał nawet 160, to i tak był został zmigany światłami. Teoretycznie zmiana pasa przy 140 km/h, gdy na lewym jest ktoś w odległości 100 metrów za tobą, nie powinna być niebezpieczna, bo nie można jechać szybciej. Gdyby jednak doszło do wypadku, to wina twoja, bo niewłaściwa zmiana pasa XD To, że kolesie #!$%@?ą tak szybko, że ich nie można zobaczyć, jest spoko, a ty #!$%@? na drzewo lamusie. Nosz #!$%@?! Takich nie cierpię najbardziej!

#oswiadczenie #boldupy #samochody #motoryzacja #polskiedrogi #autostrada #obrazekdlazwiekszeniaatencji #bmw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_lxGGD11inbdb6AkA4rgDJUcuJ0x0t9c3.jpg
  • 16
@Flisak: Dokladnie wszystko co opisales funkcjonuje w DE, dojeżdżam codziennie "firmową" Dacia Logan 120km na budowę. Nigdy nie zdarzyło mi się być poganianym w ciagu dnia. W nocy co innego, natomiast oni maja zwyczaj włączania długich świateł kiedy wyprzedzają. Myślę ze to względy bezpieczeństwa.
@pogop: mialem to samo wczoraj w nocy, nie widzialem typa jeszcze bo był za daleko za łukiem i jade sprinterem z taką wielką budą co jedzie 110-120, wyprzedzam 2 tiry, a on mi prawym zrobił tetrisa na styk idiota -.- też bmką :D
@pogop: no w #!$%@? głupi. Stary dla własnego bezpieczeństwa przy zmianie pasa warto spojrzeć dwa razy. Jak za pierwszym razem widzisz, ze jest gdzieś na horyzoncie, a za drugim, po sekundzie, polowe dystansu bliżej to widzisz, ze #!$%@? i nie warto ryzykować zdrowia. Jak to sie mówi, na cmentarzach są tysiące ludzi, którzy mieli pierwszeństwo