Wpis z mikrobloga

Witam was drogie wykopki, mirków i mirabelki
Kieruję się do was z zapytaniem odnośnie auta jakim jest Renault Espace IV lata 2003-2005, a mianowicie: Czy warto kupować takie auto jako auto do 10 tysięcy złotych? Jak z awaryjnością? Jak z silnikami diesel 2.2 dci? Proszę wykopkowych specjalistów o jakieś informacje, opinie na temat tego auta.
Pozdrawiam serdecznie!

#renault #espace4 #motoryzacja #auto #samochody
  • 16
@Sferox:
- słabe zawieszenia
- kapryśna elektronika
- takie sobie wykonanie
Do tego wszystkie diesle w tym aucie to padaki. W mniejszych (oprócz 3.0) pada turbo, egr, wtrysk, panewki. Część z tego to problem wszystkich diesli, ale w tych jest znacznie gorzej, normalne turbo wytrzymuje 200k km przy dobrym traktowaniu, to często nawet nie ujedzie połowy tego. Na problemy z turbo i panewkami częściowo pomaga wymiana oleju normalnie co 10-15k km,
mechanik?


@Sferox: nope, raczej hobbysta, silniki znam z innych modeli koncernu, a reszta internet i opowieści ( ͡° ͜ʖ ͡°). BTW większość tych silników montowano w Lagunach, przyczyniły się do opinii królowej lawet. Jeszcze doprecyzowałbym, że chodziło mi o to, że zawieszenie jest nietrwałe, bo ludzie raczej chwalą je za wysoki komfort w swojej klasie.
@Sferox: mój znajomy ma espace 1.9 z 2005 roku, nie wiem czy trafił na taki egzemplarz czy co, ale auto nie do zajechania, naprawdę, wozi nik wszystko i mało co przy nim robił, poprostu je tyra