Wpis z mikrobloga

Mircy mam ważne pytanie, przed chwilą czyli ok 19:05 (31-10-2015r) widziałem ogromny bolid. 9km na północny wschód od Tucholi. Spalił mi się tuż nad głową. Na tyle nisko, że wszystko było jasne jak w środku dnia w lato a nawet dużo jaśniejsze i z bardzo mocną niebieską poświatą.
Moje pytania są następujące:
1. Czy może ktoś też to widział.
2. Jest może jakaś strona która monitoruje takie zdarzenia? chodzi mi o to, że wielkością miałem wrażenie że było to porównywalne z tym co spadło w czelabińsku i chciał bym poszukać ewentualnych pozostałości tego co spadło...
#mirkokosmos #kosmos #astronomia #astronomiaodkuchni
  • 10
Dzieki, ej serio stalem centralnie pod tym i wydawalo mi sie to tak nisko i w srodku lasu, ze myslalem ze nikt nie widzial :P
@alfto: Niedługo maksimum roju Taurydów, więc spodziewaj się większej ilości takich obserwacji, bo te meteory są jaśniejsze i dużo wolniejsze od słynnych na cały świat z ilości (jednocześnie beznadziejnych do obserwowania z racji szybkości) Perseidów.
@mike78: no właśnie nic, zero huku, zero fali uderzeniowej, nic a nic. Chociaż ja w samochodzie siedziałem więc jeżeli był jakiś cichy hałas to mogłem nie usłyszeć...

A jak myślicie, cały się spalił czy coś mogło spaść i jeżeli tak to gdzie?