Wpis z mikrobloga

Kto z Wypokowiczów gra na klawiszach na VST? Mam mały problem do rozwiązania.

Cały kawałek gram na jednej wtyczce (w tym przypadku hammond), ale w jednym momencie chcę mieć taką "dogrywkę" na drugiej wtyczce (w tym przypadku moog) - ot, taki pasaż brzmiący w tle, trwa to 8 taktów. Pytanie - czy jest jakiś sposób, żeby to wykonać na występie live?

#vst #klawisze #syntezatory #instrumenty #ableton
  • 11
@rss: gdybym chciał się przełączyć na drugie brzmienie to nie ma problemu, ale ja chcę nadal dwoma rękami grać hammonda, i brakuje mi trzeciej do zagrania tego mooga ;x Może @Emtebe?
@kontra: skoro i tak brakuje Ci ręki do zagrania mooga, to odtwórz te 8 taktów jako sampla/loopa. Zainwestuj w LPD8 i dodaj to pod któregoś pada jako sampel. Też mam taki problem, że jakbym chciał coś zagrać na żywo to mi rąk braknie. Wtedy rozwiązaniem mogą być takie pady albo druga osoba do pomocy.
@rss: @Emtebe: sęk w tym, że perkusista gra bez metronomu - kawałek nagraliśmy w tempie 141, ale live to może być 139 albo 143. Ale chyba po prostu muszę zmusić perkusistę, żeby ten konkretny numer zagrał z metronomem, innego wyjścia chyba nie ma. I odpadlę sampel drugim footswitchem/padem/przyciskiem.

Ew. inaczej - tak samo, że przyciskiem sobie odpalam sampel, ale mieć drugi footswitch do tapowania tempa "w locie" - ale nie