Wpis z mikrobloga

@lukglo86: gdzie kupic nie powiem, ale mam pare rad:
1. po pierwsze bierz maline 2, jedynka dziala wolno
2. Nie ma zadnych problemow z podlaczeniem dysku, upewnij sie tylko, ze albo masz porzadny zasilacz, albo dysk jest zasilany oddzielnie

Ogolnie rozwiazanie malina + dysk jest wedlug mnie swietne. Mam oprocz niego postawionego na niej torrenta z interfejsem webowym. Wgrywam pliki, malina sciaga nie mulac komputera i do tego bezglosnie. Polecam :D
@marrbacca: a jaki zasilacz polecasz (dysk nie ma osobnego zasilania). Oprócz raspberry, obudowy i zasilacza co jeszcze muszę kupić? Ta malina z gearbest (link wyzej) za 30 pare dolarów będzie dobra?
@lukglo86: ja ostatnio zakupiłem taki zestawa :
http://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-2/3286-zestaw-raspberry-pi-2-model-b-obudowa-zasilacz.html
ogólnie jestem zadowoly filmy otwieram z udostępnionego pliku na kompie.
Jeśli chodzi o dysk, to mój 1tb bez zasilania na początku nie działał. trzeba zwiększyć prąd na usb i będzie śmigało.
http://botland.com.pl/content/139-zewnetrzny-dysk-usb-i-raspberry-pi-podlaczenie-jako-dysk-sieciowy-nas
@lukglo86: Z raspberry pi masz najlepsze wsparcie dla kodi / openelec / community. Androidowe boxy sa czesto mocniejsze w tej samej cenie, maja kodi jako apke androidowa i calego androida wiec tez inne programy androidowe mozesz uzywac. Oczywiscie sa pewne bardziej popularne wokol ktorych sa spolecznosci np mk 808 i nowsze wersje. Na rpi chyba nie ma stabilnego androida ( nie sledze andorida na rpi, moze jest juz ). I oczywscie
@lukglo86: tak, zeby mial przynajmniej 2A na wyjsciu.
Do kupienia zostaje Ci kabelek hdmi i musisz miec jakis sposob kontroli. Osobiscie najwygodniejsze dla mnie jest ssh jesli musze cos zrobic na samej malinie i HDMI-CEC dla ogolnej kontroli. Dzieki temu nie musze miec dedykowanej klawiatury do maliny i nie mam dodatkowego pilota :)
@zewelor: o malinę się nie boję. Jednak gdybym chciał puścić dźwięk na amplituner to musiałbym zrobić coś takiego: rpi>hdmi>tv>coaxial>amp. W tym całym połączeniu telewizor jest najsłabszym ogniwem.