Wpis z mikrobloga

6 352 - 1 = 6 351

Tytuł: Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli ekonomia bez tajemnic
Autor: Robert H.Frank
Gatunek: ekonomia
★★★

Ktoś polecał na mirko chyba ale ręki nie dam sobie obciąć,
Niestety, ale dawno nie czytałem tak słabej książki kupiłem na promocji w matrasie razem z innymi z mojej listy polecane do przeczytania, a że akurat miałem dalszy wyjazd autobusem to z racji nie dużych rozmiarów zabrałem ją ze sobą.
Książka jest ponoć międzynarodowym bestsellerem i tu nasuwają się moje pytanie.

-Czy amerykanie naprawdę są takimi kretynami i trzeba im tłumaczyć tak oczywiste sprawy?
Jest to moja pierwsza książka o ekonomi, a 80% treści była dla mnie stratą czasu, bo rozważane były pytanie które mogą się co najwyżej nasuwać szóstoklasiście. I właśnie tam polecał bym taką lekturę, myślę że byli by zadowoleni.
Mam nadziej, że książka została napisana w takiej formie i poziomie żeby przeciętny czytelnik był dumny, że jest z niego taki wielki ekonomista i nie daje się nabrać na różne sztuczki marketingowców.
Jedyne co ją ratuje to lekki styl pisania i to że odpowiedzi są zwięzłe, niestety ale w same w sobie są słabe i myślę że przeciętna ogarnięta osoba dała by podobne odpowiedzi.
Nie polecam.
Jeśli ktoś czytał jakąś dobrą książkę o ekonomi to chętni wrzucił bym na swoją listę, może kiedyś doczeka się przeczytania i lepszej opini niż ta.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz nuj-ip - 6 352 - 1 = 6 351

Tytuł: Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli...
źródło: comment_gDql6rUyMJs24K94E3YspFWZUCeHVXnA.jpg
  • 10
@nuj-ip: w gwoli ścisłości same pytania może były ciekawe, ale odpowiedzi na nie były po prostu oczywiste i nie ukrywała się pod nimi jakaś tajemna wiedza.
@LordOfTheBananas: Dodawałem sobie własnie ksiażkę na lubimy czytać i znalazłem lepszy komentarz do towojego pytania :) :
"Gdyby jednak kogoś frapowało (tak jak mnie przed wypożyczeniem), dlaczego piloci kamikadze nosili hełmy, spieszę z odpowiedzią - ponieważ było to standardowe wyposażenie lotników, chroniące zarówno podczas turbulencji, jak i służące do komunikacji, a nie, jak twierdzi autor, "że czasami pilotowi kamikadze udawało się przeżyć swoją misję". Owszem, zdarzało się, że pilot przetrwał atak,
@Madzialena: no właśnie jak ładnie to ujęłaś, zbiór luźnych historyjek z banalnymi wyjaśnieniami. Ja źle do niej podszedłem oczekiwałem czegoś innego, czytając z okładki: Poszerzająca horyzonty i niesamowicie zabawna książka; ekonomia bez tajemnic. W sumie pasuje do niej z tego tylko zabawna książka. i dzięki temu dostała 3 gwiazdki :)
@nuj-ip: imho jest to bardzo fajna pozycja dla dzieciaków w wieku gimnazjalnym w ramach tego typu zajęć w szkole. Dobrze by wpłynęła na sposób myślenia, bo po zapoznaniu się z opisanymi przykładami można potem bez niczyjej pomocy zrozumieć podobne mechanizmy.
oraz teoria, że


@Gacrux: źle się wyraziłem, chodziło mi w myśli o to że autor twierdził że to nie była oficjalna wersja. Z tego co mi wiadomo to piloci kamikadze dobrze zdawali sobie sprawę, że nie mają paliwa na powrót i po skończonym ataku, powinni rozbić się rozbili o cel wroga zadając dodatkowe zniszczenia.