Wpis z mikrobloga

Czy można coś zrobić z listonoszem, który nierejestrowane przesyłki z Chin (te które nie mieszczą się do skrzynki) wciska między sztachety płotu? Mógłby chociaż awizo zostawić. Jak dotąd jeszcze nic nie zginęło, oprócz jednej przesyłki, zamówionej 23 lipca. Obecnie kłócę się z majfriendem o zwrot, on twierdzi że wysłał, tracking kończy się na tym, że paczka opuściła Chiny. Tak więc niby chinol ma rację, ale ja nie udowodnię poczcie że coś takiego nie doszło. Kasę wydałem, rzeczy zamówionej nie dostałem więc chyba powinien dać zwrot? Sprawa poważna, chodzi o blisko 8 dolanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#aliexpress #pocztapolska
Pobierz sharpshooter - Czy można coś zrobić z listonoszem, który nierejestrowane przesyłki z ...
źródło: comment_rc3r7TMxfThzNSukRJaBbjTAKLj5zXT2.jpg
  • 17
@Andczej: @sharpshooter: Jeśli nie masz skrzynki, a masz na posesji psa, tabliczkę uwaga pies, i zamkniętą bramę to co się dziwisz. Nie nie napisałeś czy mieszkasz na wsi czy w domu jednorodzinnym. Nic nadzwyczajnego, że Listonosz zostawia ci listy w płocie. Dla mnie nie ma znaczenia czy nierejestrowany to twój wyczekiwany dron czy breloczek z jd czy oferta kredytu. Wszystko tak samo traktowane.

Opisz dokładniej jak wygląda posesja, brama i
@lasic01: ależ właśnie teraz jest dispute, pierwszego disputa zamknąłem gdy jeszcze się łudziłem że przyjdzie, a chińczyk wydłużył mi buyer's protection. Skoro nie chce mi oddać kasy, to już mogę tylko czekać aż obsługa alibaby wkroczy w spór. Mam mu nawrzucać?

@Old_Postman: Napisałem że chodzi mi tylko o przesyłki które do skrzynki się nie mieszczą, z czego wynika fakt, że skrzynkę posiadam. Mieszkam w domku w mieście, psa nie ma,
@sharpshooter: nie ale napisałeś ze paczka z 23 lipca, ochrona skoczyła półtora miesiąca temu, chyba że zgadzales się na przedłużenia ochrony, w sumie nie wiem po co bo jak paczka nie doszła w 60 dni to szansa ze dojdzie później jest minimalna
co?


@sharpshooter:

No to ze piszesz, ze moze Twoj listonosz #!$%@? sobie przesylke czy co innego. Nie. Twoj listonosz jakby krecil walki to nie kradl by Ci skarpetek. Nie wsadzal by Ci listow w plot, tylko co jakis czas mialbys awizo i dymal na poczte. I jakby chcial Ci zajumac paczke, to bys raz na jakis czas nie dostal awizo. I tyle.

Przesylka sie zgubila gdzies po drodze: chiny-twoj urzad pocztowy.
@sylwek2k: A co mogę zrobić innego skoro nie chce dać refunda? Spór jest od samego początku, przed chwilą poszedł wniosek o jego rozszerzenie do alibaby. Poza tym nie myślałem o tym że listonosz mi zajumał paczkę, tylko że zostawił ją w płocie (i dalej to robi), i każdy przechodzień mógł ją sobie zabrać. A 3 napisane zdanie to chyba nie historia życia...