Wpis z mikrobloga

@blady-erotoman: jeszcze raz podejme temat moze was zainteresuje Kochani, mam taki pomys na rozkrecenie dyskusji o posiadaniu i dostepie do broni. Otoz mam za soba kontakty z sądami i prawem i powiem ze kara za nielegal broni to od 6 mc ale prokurator musi postawic zarzut wszystkim wspolposiadaczom i oto chodzi aby kupic na spolke w jaknajszeeeeerszym gronie nawet nie bron ale amunicje a w zaaadzie jedna sztuke i w ten sposob w kilkaset osob UJAWNIC SIE MEDIOM I POLICJI i uprzejmie poprosic o skazanie. Jest to paradoks obywatelskiego nieposluszenstwa, gdy organy nie sa w stanie scigac i uwiezic calego spoleczenstwa. Rozwazam osobiscie zainicjowac akcje ale czy moge liczyc na wasz odzew. Technicznie: Potrzebuje osoby z prawem do broni ktora oficjalnie przed kamera sprzeda nam zgromadzonym w publicznym miejscu jeden pocisk za 1 gr po uprzednim inf mediow i prganow. #bron #prawo #wolnosc
  • 10
@blady-erotoman: mozna byc legalnie wlascicielem broni i ammo bez odpowiednich uprawnien - umieszczonej na przyklad w depozycie policji gdy czekamy na pozwolenie pamiatkowe na bron w zwiazku z otrzymaniem jej w spadku.

konsekwencje poniesie osoba bez uprawnien ktora bedzie miec fizycznie ammo w reku.

konsekwencje poniesie rowniez osoba ktora udostepnila ammo osobom nieuprawnionym do jej posiadania.

twoj pomysl jest debilny bo nawet nie przyszlo ci do glowy by ammo "znalezc" i
Jak zwykle opor stawia madra ale bierna czesc spolecznosci ktora ma sie w miare dobrze i moze czekac dalej az ktos cos zmieni. Łamanie nieslusznego prawa jest przywilejem wolnych ludzi. Czego sie boicie? Rozmowy z polica czy wizyty w sadzie? Ano boicie sie. Ale komenty na wykopie o broni czarmoprochowej i paralizatorach poszecie?
@blady-erotoman: napisz mi jeszcze o tej biernosci. sprosilem przynajmniej kilka tysiecy polakow na strzelnice. kazdy instruktor strzelectwa w polsce slyszal juz od swoich klientow ze "przyszli bo widzieli filmik". przynajmniej raz w tygodniu dostaje wiadomosci od kolejnych osob ktore wyrobily sobie pozwolenia po tym jak zainteresowalem ich strzelaniem. po filmiku o broni bez pozwolenia prawie codziennie dostaje wiadomosci od osob ktore kupily swojego pierwszego czarnoprochowca. hobby takie jak moje filmiki czy
Fajne te kursy ale ile lat to ju klepiecie? Stronka i plakaty super ale medialnie jestescie na poziomie Brauna co dostal 1% poparcia. Nie macie żadnego pomysłu. Idz zrob jeszcze jeden filmik. Słabe.
@blady-erotoman: a co należy Twoim zdaniem robić?

Łamać prawo i ryzykować 8 lat odsiadki, nie zmieniając w ten sposób niczego?

Znacznie lepszy efekt ma zaprowadzenie na strzelnicę kilku tysięcy osób, albo przekonanie choć pięciuset, że zdobycie pozwolenia na broń "do zabawy" wcale nie wymaga picia wódy z komendantem policji, a hobby wcale nie jest dużo droższe, niż latanie modelami zdalnie sterowanymi.

Dla społeczeństwa znacznie lepiej, by ludzie mieli broń posiadaną legalnie,