Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, nie mam na co dzień styczności z androidem, a muszę go wstępnie skonfigurować dla teścia #android w wersji #lollipop. Soft nie jest brandowany więc:

1) poszukuję jakiejś aplikacji do prostego zwalniania pamięci dla laika
2) nie włożyłem jeszcze do niego karty SIM, ale czy lollipop w standardzie oferuje jakiś prosty wyłącznik transmisji danych drogą inną niż wifi? (chcę korzystać tylko z wifi i zablokować pozostałą transmisję)?
3) czy warto coś doinstalować z półki antywirusowej? W sumie za drobne pieniądze mogą być też płatne rozwiązania jeśli znacząco odstają od darmowych i warto na nie groszem sypnąć.

Jeśli to ma znaczenie, to na pokładzie jest Snapdragon 410 i 1GB RAM.

Dzięki!
  • 6
@LordOfTheBananas - dzięki! Lookout wygląda dobrze biorąc pod uwagę ilość pobrań na tle konkurencji. Przetestuję.

@fervi i na androidzie w przeglądarce nie wyskoczą jakieś powiadomienia o wirusach albo powiększaniu penisa? Ja wiem w co nie klikać, ale nie wiem czy mid-senior się na to nie nabierze.
@zychu69: Musisz mu adblocka wgrać. Albo systemowego, albo do przeglądarki. Jak systemowy to root, jak przeglądarka to Firefox i ublock lub (chyba!!) Lightning Browser
Dzięki za pomoc. @fervi skorzystałem z firefoxa i ublocka. Dograłem jeszcze ccleaner i wystawiłem widget do szybkiego czyszczenia + zainstalowałem Lookout - chyba będzie ok :)