Wpis z mikrobloga

#ewatylman #rzeczniczka
No miło się słuchało tej pani, ale żeby robić z niej jakąś gwiazdę? Wiadomo, że w mediach i urzędach jest mało kompetentnych ludzi. no ale bez przesady, żeby wielbić kogoś tylko dlatego, że poprawnie posługuje się językiem polskim;-).

Poza tym pani rzecznik miała conajmniej dwie wpadki w tej konferencji. Pierwsza, istotna: na początku konferencji odpowiedziała, że dla dobra śledztwa nie powie, jaka była (czy też jaka jest przypuszczalna) przyczyna śmierci Ewy. Na pytanie dziennikarza, czy było to utonięcie, czy może coś innego, odpowiedziała, że nie może powiedzieć. Natomiast w jednym z ostatnich pytań zapomniała o tym mówiąc coś w stylu "na pewno wiemy, że Ewa znalazła się w wodzie, i że z tej przyczyny poniosła śmierć". Czyli jednak dała wyciągnąć z siebie coś, czego nie planowała powiedzieć wcześniej.

Po drugie, zbycie pytania o okultyzm było nieeleganckie, choć przypuszczam, że chodziło jej raczej o wyśmianie Rutkowskiego, a nie tezy o satanizmie (dziennikarz zadał pytanie w taki sposób, jakoby jest to teza prostokąta, a nie mirków). Powinna odpowiedzieć tak, jak na pytanie o policję - że jest rzeczniczką prokuratury, i tylko działania prokuratury komentuje, a nie jakichś zewnętrznych podmiotów. Albo - gdyby pytanie było sformułowane inaczej, że to opinia plubliczna pyta o satanizm a nie prostokąt - odpowiedzieć tak/nie/nie powiem a nie uchylać się od odpowiedzi.
  • 10
@xblackwidowx: no a ja co do drugiego mam właśnie wątpliwość, bo jej odpowiedź nic nie wniosła, i nie wiem do końca, czy ona chciała tym uśmieszkiem wykpić tezę o satanizmie, Rutkowskiego, czy obie te rzeczy naraz.

edit: ale szacunek racja. No i fajnie było, że nie dawała dojść do głosu rzecznikowi policji, jakby nie do końca wierzyła w jego umiejętność trzymania języka za zębami i zdominowała go zupełnie na tej konferencji:-)